Junioři bojovali na krev! Dynamo ale druhý mečbol proměnilo

Play off DHL Extraligy juniorů pro Vítkovice skončilo ve čtvrtém utkání série s Pardubicemi. Ostravané v pondělí odvrátili první mečbol a ve čtvrtém zápase bojovali jako lvi o návrat série do Ostravy, Dynamo ale druhý domácí zápas využilo.

Vítkovičtí po domácích prohrách 1:4 a 2:4 byli před cestou k odvetám předkola play off DHL Extraligy juniorů do Pardubic jedinou prohru od vyřazení. Na východě Čech v pondělí modro-bílí mocně zabojovali a odvrátili první mečbol soupeře. Vynutili si tím pokračování série v úterý, opět na pardubickém ledě.

Svěřenci trenérů Darka Stránského a Romana Ryšánka vykročili za snížením série a odvrácením předčasného konce sezony rázně. Na ledě enteria arény šli velice brzy do dvoubrankového vedení. Skóre otevřel v 6. minutě v přesilovce Jakub Ślusarczyk. Náskok navýšil v 18. minutě Josef Krejsa. Druhá třetina byla dlouho bezbranková. Pak přišla 29. minuta a na 3:0 pro Vítkovice zvýšil Martin Milata. Dynamo se zmohlo jen na korekci, když ve 35. minutě z přesilovky snížil Helikar. Ve třetí třetině se rozhořel ještě tvrdší a urputnější boj. Domácí byli, co do počtu střel, o něco aktivnější - museli být, protože dotahovali. Vedení 3:1 drželi hosté do 59. minuty, následně Pardubice zkusily risk bez brankáře a v čase 58:21 se díky Fialovi dostaly na rozdíl jediné branky. Ovšem ne na dlouho. Vítkovičtí okamžitě reagovali, Jakub Ślusarczyk se v čase 58:46 dokázal oprostit od napadajících soupeřů a přesnou dlouhou ranou přes kluziště trefil prázdnou klec domácích, svým druhým gólem zpečetil výhru Vítkovic 4:2. Ostravané si tak vynutili pokračování série.

„V tomto zápase jsme nasadili kluky, kteří s námi nehráli a přijeli až na toto třetí utkání. Byl to gólman Denis Irgl a útočník Matěj Přibyl. Oba jsou to zkušení hráči, Irgl nastupoval v lize mužů, Přibyl dokonce v extraligovém play off. Ten tým byl z toho důvodu takový klidnější. Začali jsme dobře, vedli jsme, zápas jsme si hlídali. Myslím, že jsme mohli dát i nějaký gól navíc, aby se to uklidnilo. To se ale nestalo a na konci to bylo drama, ale s dobrým koncem pro nás," oddychl si po utkání kouč Vítkovic Darek Stránský.

Čtvrtý zápas série předkola play off DHL Extraligy juniorů mezi HC Dynamo Pardubice a HC VÍTKOVICE RIDERA byl na programu hned v úterý. Náskok domácích se smrsknul a modro-bílí měli na to, aby sérii srovnali a vrátili ji do Ostravy. Bohužel se jim to ale nepodařilo. Pardubický Gromadzki otevřel skóre utkání ve 4. minutě. Odpovědí mu byl kontr Vehovského ve vlastním oslabení. Dynamo přesto po první třetině odcházelo do kabin s jednobrankovým vedením, které mu vrátil při hře čtyři na čtyři Fiala. Následovala taktická bitva, oba týmy si byly vědomy toho, že kdo udělá chybu, ztratí naději na úspěšný zápas. Obrana hrála prim. Ve třetí třetině se hra i vinou vyloučení rozhýbala, ale nepatrně. Vítkovičtí chtěli vystupňovat svou snahu o srovnání, přidali na ofenzivní straně, ale to byla voda na pardubický mlýn. Ostravané neproměnili přesilovou hru a byl to z trestu se vracející Hlikar, který v 55. minutě tečí před Irglem navýšil vedení Pardubic na dva góly. Modro-bílí se i přes snahu na kontakt nedostali a padli 1:3 ve čtvrtém zápase i v celé sérii.

Konečný stav série 3:1

Branky: 4. Gromadzki (Tvrdík, Hebek), 18. Fiala (Kalužík), 55. Helikar (Koudelka, Jaša) – 7. Vehovský (Puchala, Přibyl). Rozhodčí: Kostourek, Zeliska – Hájková, Jiruška. Diváci: 215. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 41:35.

HC Dynamo Pardubice: Vilém – Chabada, Koudelka, Kubánek, Švec, Hebek, Tvrdík – Yevtiekhov, Pavlata, Gromadzki, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Dostál, Pilař, Jaša, Helikar

HC VÍTKOVICE RIDERA: Irgl – Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Fojtík, Slusarczyk, Přibyl, Žídek, Štiak, Fasner, Kovalčík, Tobola, Krejsa, Milata, Vehovský, Chlán

ZÁPAS 3

2:4
(0:2, 1:1, 1:1)

Stav série: 2:1

Branky: 35. Helikar (Švec, Hebek), 59. Fiala (Švec, Koudelka) – 6. Slusarczyk (Krejsa, Chlán), 18. Krejsa (Bialy, Chaloupka), 29. Milata (Chaloupka), 59. Slusarczyk (Štiak). Rozhodčí: Barek, Valda – Roischel, Černohlávek. Diváci: 200. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 49:34.

HC Dynamo Pardubice: Vilém – Chabada, Koudelka, Kubánek, Švec, Kaštánek, Hebek, Tvrdík – Yevtiekhov, Pavlata, Gromadzki, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Dostál, Pilař, Jaša, Helikar

HC VÍTKOVICE RIDERA: Irgl – Čuba, Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Milata, Slusarczyk, Přibyl, Kovalčík, Žídek, Štiak, Fasner, Tobola, Krejsa, Fojtík, Chlán

ZÁPAS 2

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Dynamo Pardubice
2:4
(2:1, 0:1, 0:2)

Stav série: 0:2

Branky: 2. Tobola (Milata, Štiak), 2. Slusarczyk – 16. Gromadzki (Fiala, Burda), 31. Yevtiekhov (Pilař, Kaštánek), 42. Kaštánek (Kubánek), 54. Pavlata (Koudelka, Yevtiekhov). Rozhodčí: Grygera, Rapák – Bartoň, Tvrdý. Diváci: 259. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2. Střely na branku: 35:43.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Milata, Slusarczyk, Saxa, Hanák, Žídek, Štiak, Fasner, Tobola, Krejsa, Fojtík, Chlán

HC Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Švec, Kaštánek, Hebek, Tvrdík – Pilař, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Štěpánek, Fiala, Dostál, Yevtiekhov, Jaša, Helikar

ZÁPAS 1

1:4
(1:2, 0:2, 0:0)

Stav série: 0:1

Branky: 15. Man (Chlán, Vehovský) – 9. Koudelka (Burda, Tvrdík), 11. Tvrdík (Pavlata, Fiala), 24. Jaša (Dostál, Helikar), 32. Yevtiekhov (Švec, Pilař). Rozhodčí: Šutara, Šico – Gančarčík, Kučera. Diváci: 156. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Střely na branku: 28:35.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Fojtík, Slusarczyk, Hanák, Žídek, Štiak, Fasner, Tobola, Krejsa, Milata, Vehovský, Chlán