Multifunkční hala

Uveden do provozu

Kapacita hlediště

502 sedadel

Multifunkční hala u OSTRAVAR ARÉNY byla uvedena do provozu 1. července 2007 a plně nahradila funkci Zimního stadionu Ledňáček.

Ledová plocha Multifunkční haly má rozměr 58 x 29 m a slouží především žákovským oddílům, dorostu a juniorům hokejového klubu HC VÍTKOVICE RIDERA. Kapacita hlavní tribuny je 502 sedadel. Hala je tradičním místem konání bruslení pro veřejnost.

Byla zde odehrána, mimo jiné, skupina B Mistrovství světa ve florbalu 2008, European Floorball Tour 2007, koncert skupiny Tři sestry, Konference ASI nebo firemní den společnosti ArcelorMittal Ostrava a.s.

Jako tréninková sloužila Multifunkční hala při MS v ledním hokeji 2015, krasobruslařské ISU Junior Grand Prix 2008 nebo Grand Prix ve sportovní gymnastice 2007.

OSTRAVAR ARÉNA

Výstavba

1978 – 1986

Uveden do provozu

1986

Celková kapacita

9 833 diváků

Jedna z dominant Ostravy byla dokončena a slavnostně otevřena v roce 1986. Za dobu své existence se stala významným sportovně – kulturním centrem a vyhledávaným místem konání národních, evropských a světových mistrovství, koncertů největších hudebních hvězd, sportovních turnajů a jiných vyhledávaných akcí.

Hala je domácím prostředím hokejového týmu HC VÍTKOVICE RIDERA.

Na přelomu let 2003 a 2004 prošla rekonstrukcí a modernizací a slavnostně byla znovuotevřena 6. dubna 2004 koncertem José Carrerase. Další větší rekonstrukce – výměna sedaček v hledišti, úpravy tribun a další – proběhla v roce 2012, čímž došlo k úpravě kapacity. Aktuálně je kapacita Arény pro hokejové zápasy 9 833 využitelných sedadel při rozměru kluziště 58×28 m (využíván HC VÍTKOVICE RIDERA).

Od roku 2016 nese hala název OSTRAVAR ARÉNA.

V současnosti je OSTRAVAR ARÉNA jedním ze sportovišť patřících společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. S kapacitou až 12.500 diváků je jednou z největších víceúčelových hal v České republice a díky modernímu technickému vybavení, množství variant svého vnitřního uspořádání a šíří poskytovaných služeb může poskytnout dokonalé zázemí i pro ty nejnáročnější akce.