Bod pro juniory za nájezdy s Mladou Boleslaví

Z domácího dvojzápasu posledního lednového víkendu vytěžili junioři Vítkovic bod. V pátek padli po nájezdech 3:4 s Mladou Boleslaví, v sobotu nestačili na Liberec 1:5.

Vítkovičtí junioři pokračovali v domácí sérii pěti zápasů v řadě v posledním lednovém víkendu, kdy přivítali nejprve Mladou Boleslav a následně Liberec. Proti Bruslařům začali modro-bílí velice dobře, od 5. minuty vedli díky Fojtíkovi 1:0. Hosté sice ve 26. minutě srovnali, ale po trefách Krejsy a Zapletala drželi domácí vedení 3:1. Bohužel se jim ho nepodařilo udržet ani do konce druhé třetiny. Před druhou sirénou snížil Kučera a na začátku třetí periody přidal stejný hráč druhý gól a srovnal na 3:3. Utkání pak dospělo do nájezdů, ve kterých slavili úspěch hosté díky Vlasákovi. Ostravané získali bod.

V sobotním střetnutí tahali Vítkovičtí za kratší konec od začátku. Liberec do 14. minuty vedl 2:0, těsně před první přestávkou snížil Robert Chlán, což ale bylo ze strany domácích vše. Bílí Tygři znásobili své vedení dvěma góly ve druhé třetině a ve třetí třetině Handl svým druhým gólem utkání pečetil na konečných 5:1 pro Severočechy.

Vítkovická domácí série končí v pondělí 29. ledna derby s Třincem. První únorový víkend zastihne Ostravany na ledech Komety (pátek 2. 2.) a Jihlavy (sobota 3. 2.).

DHL Extraliga juniorů

HC VÍTKOVICE RIDERA – BK Mladá Boleslav
3:4 SN
(1:0, 2:2, 0:1)

Branky: 5. Fojtík (Zapletal, Žídek), 27. Krejsa (Slusarczyk, Puchala), 32. Zapletal (Tobola, Chaloupka) – 26. Hradec (Kurka, Zvagulis), 35. Kučera (Vítek, Hruška), 43. Kučera (Vítek, Hruška), rozh. náj. Vlasák A. Rozhodčí: Rapák, Gebauer – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 2:3, navíc Chaloupka (VIT) a Moravec (MBL) 5+OK za bitku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 24:39.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Chaloupka, Bialy (A), Puchala (C), Man, Kalandra, Čuba, Drábek – Chlán, Štiak (A), Krejsa – Tobola, Kovalčík, Slusarczyk – Fojtík, Zapletal, Žídek – Milata, Muroň, Saxa

BK Mladá Boleslav: Hora – Křivánek, Moravec (A), Vlasák A., Němec, Sypecký, Šilhavý, Kubíček – Kurka, Hradec, Zvagulis – Šindelář, Malínek (A), Hurt – Vítek, Hruška, Kučera – Vojáček, Šachl, Hrouda (C)

HC VÍTKOVICE RIDERA – Bílí Tygři Liberec
1:5
(1:2, 0:2, 0:1)

Branky: 19. Chlán (Krejsa, Slusarczyk) – 10. Pekař (Kofroň), 14. Handl (J. Ehrenberger), 27. Pekař (Jak. Seidl), 29. Křížek (J. Ehrenberger, Pekař), 44. Handl (Janata, Jenčovský). Rozhodčí: Šutara, Koziol – Hlavatý, Vengřín. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 186. Střely na branku: 31:46.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka (Vávra) – Chaloupka, Bialy (A), Puchala (C), Man, Kalandra, Čuba, Al. Drábek – Krejsa, Štiak (A), Chlán – Slusarczyk, Kovalčík, Tobola – Žídek, Zapletal, Fojtík – Saxa, Muroň, Milata

BK Mladá Boleslav: Hambálek (Schnattinger) – P. Průšek, Jarabko, A. Král, Meisel, Pilíšek, J. Ehrenberger, Jak. Seidl – Jenčovský (C), Prokůpek, S. Jansa – Janata (A), Handl, Kofroň – Pekař, D. Pérez, Kinter – Grebeníček, Křížek