Dorost o víkendu za dva body

Vítkovičtí dorostenci o uplynulém víkendu přetlačili doma Přerov v prodloužení. Čtyřmi góly z pěti se blýskl útočník Svozil. S Dynamem však modro-bílí nebodovali.

Závěr nadstavbové skupiny O pořadí v play off Extraligy dorostu se pomalu blíží. Vítkovice zakončily únor dvěma body, které vydolovaly ze zápasu s Přerovem.

Páteční duel Vítkovic s Přerovem byl hodně napínavý a dramatický. Přinesl však sladký konec pro domácí. Zubři začali utkání lépe, ve 12. minutě je poslal do vedení Koudela a v 17. minutě jej umocnil Mátl. Krátce na to v přesilovce snižoval za Vítkovice Svozil a z pohledu branek to bylo na delší dobu vše. Hra ovšem nebyla nezajímavá. Přerov si postupně začal znovu získávat převahu, kterou v polovině utkání přetavil v další dva góly, Ve 29. minutě se prosadil Frnka a ve 33. Švejcar. Zubři v tu chvíli vedli už 4:1! Vítkovičtí však zabrali. Jedna minuta – dva góly, Ladislav Svozil zkompletoval hattrick ve 38. minutě, dvě trefy dělilo pouhých 38 sekund. Další rychlý útok domácích a po dalších 26 vteřinách bylo srovnáno 4:4 po gólu Mareše. Třetí třetina nabídla boj, který nasměroval utkání do prodloužení. V něm znovu udeřili modro-bílí a byli úspěšní, dva body jim vystřelil Ladislav Svozil svým čtvrtým gólem utkání! Vítkovice porazily Přerov v prodloužení 5:4.

V sobotu vítkovický dorost narazil opět v domácím prostředí na Pardubice. Dynamo šlo rychle v utkání do vedení a do konce první třetiny si vybudovalo dvoubrankový rozdíl. Druhá perioda byla herně vyrovnaná a zdálo se, že Vítkovice budou moci stáhnout manko, jenže žádnou z vytvořených šancí nevyužily. Třetí část už zase patřila hostům. Ti hned na jejím začátku navýšili skóre na 3:0, domácí byli nuceni otevřít hru a Dynamo ve 46. minutě přidalo čtvrtý a v 51. minutě pátý gól.

Další zápasy čekají dorost Vítkovic už v měsíci březnu. První březnový víkend začíná v pátek 1. 3. na ledě Plzně, hned v sobotu pak modro-bílí zamíří do Karlových Varů. V úterý 5. 3. čeká Vítkovické domácí zápas s Budějovicemi a skupinu O pořadí v play off zakončí v sobotu 9. března derby v Třinci. Následovat pak budou zápasy vyřazovací části.

Extraliga dorostu

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC ZUBR Přerov
5:4 PP
(1:2, 3:2, 0:0 – 1:0)

Branky: 18. Svozil (Nazad), 38. Svozil (Šebesta, Nazad), 38. Svozil (Nazad, Kisza), 40. Mareš (Rončka), 64. Svozil (Nazad, Kisza) – 12. Koudela (Dobřecký, Vlk), 17. Mátl (Švejcar, Frnka), 29. Frnka (Švejcar, Mátl), 33. Švejcar (Mátl). Rozhodčí: Tomeček – Smetková, Vengřín. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 20:34.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Skoumal – Fojtík, Drábek, Szarowski, Zatloukal, Lyška, Kisza, Vítek – Rončka, Nazad, Svozil, Daněk, Šebesta, Zachariasz, Hofman, Douda, Mareš, Man

HC ZUBR Přerov: Šejba – Pala, Kočara, Pohanka, Mozr, Matyáš, Cífka – Miklas, Švejcar, Kováč, Vyroubal, Došlík, Koudela, Vlk, Mátl, Frnka, Židlík, Dobřecký

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice
0:5
(0:2, 0:0, 0:3)

Branky: 3. Křečan (Novosad, Korec), 10. Rolinek (Macek, Drábek), 43. Macek (Drábek), 46. Rolinek (Macek, Jaroš), 51. Novosad (Tvrdík). Rozhodčí: Novotná – Přecechtěl, Kaprál. Vyloučení:7:7. Bez využití.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Skoumal – Fojtík, Lyčka, Drábek, Vítek, Kisza, Szarowski – Daněk, Svozil, Douda – Plško, Zachariasz, Rončka – Sedlák, Šebesta, Max. Man – Hofman

HC DYNAMO PARDUBICE: Veřmiřovský– Vápeník, Křečan, Ruml, Novosad, Jansa, Jaroš, Novák – Řivnáč, Úlehla, Joska – Drábek, Lempach, Korec – Rolinek, Tvrdík, Mikeska – Macek