Dorost otočil městské derby. Vyhrál osmý zápas v řadě

Ani městský rival z Poruby nezastavil prozatímní spanilou jízdu dorostu Vítkovic v této sezoně. Po čtvrteční výhře 3:1 mají modro-bílí na kontě osm triumfů v řadě.

Náročný týden mají na programu dorostenci Vítkovic. Tři zápasy během pěti dní. Ale ani rychlejší tempo utkání jim zdá se nedělá problém a neklade překážky ke spanilé jízdě. Svěřenci trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky v úterý uspěli v Přerově a ve čtvrtek je na domácím ledě nezastavil ani městský rival z Poruby. Třaskavé derby to bylo. Bitva se vším všudy. Bylo znát, že lodivod porubského celku David Moravec připravil svůj tým na bitvu na vítkovickém ledě dobře. Hokejisté RT Torax se dokonce na konci první třetiny dostali do vedení zásluhou Konečného. Ale pak už to bylo opět a jen o modro-bílých. O svém triumfu rozhodli ve druhé třetině, lépe řečeno během dvou minut druhé třetiny, kdy nasázeli soupeři tři góly. Postupně se trefili Tobola, Krčmarský a Glas. První a třetí gól od sebě dělilo 114 sekund.

Vítkovičtí dorostenci tak zapsali osmé vítězství v řadě. Sluší se dodat, že z osmi zápasů, tudíž v dosavadním průběhu sezony ještě neprohráli a dokonce ještě ani neztratili bod, čímž i s jednozápasovým mankem vedou tabulku své východní skupiny. Další utkání čeká modro-bílé v sobotu ve Zlíně.

Extraliga dorostu

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC RT Torax Poruba 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Branky: 33. Tobola (Štiak, Fibigr), 33. Krčmarský (Chlán, Lazár), 35. Glas (Milata, Tobola) – 20. Konečný (Wendelín, Glos). Rozhodčí: Šutara – Klimek, Veselý. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 156. Střely na branku: 32:27.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Falhar, Fibigr, Chaloupka, Man, Lazár, Činčala – Glas, Krčmarský, Fojtík, Milata, Matějka, Tobola, Saxa, Vítek, Štiak, Chlán, Lerch

HC RT TORAX Poruba: Mareček – Jeřábek, Janeček, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Wendelín, Veselý, Moravec, Murín, Szcześniak, Šrubař, Kalužík, Vehovský