Dorost v Třinci na medaile nedosáhl

Tradiční prestižní dorostenecký turnaj President Cup v Třinci o víkendu zapsal svou další kapitolu. Vítězem letošního ročníku se staly Karlovy Vary. Vítkovičtí i přes slibný začátek po sérii vyrovnaných duelů skončili mimo medailové příčky.

Třinecký President Cup je vždy prvním vrcholem dorostenecké sezony, byť se jedná pouze o letní přípravný turnaj. Mezinárodní prestiž i týmy z domácí špičky však soutěži dávají vždy jedinečný náboj a vysokou úroveň.

Vítězem ročníku 2023 se staly opět Karlovy Vary, které po výhře nad Rigou obhájily loňské prvenství. Domácí Třinec bral bronzové medaile. Těsně pod medailovými příčkami skončily také Vítkovice, konkrétně šesté.

Slibný začátek, pak neúspěšné přetahované

Vítkovičtí do turnaje vstoupili výborně, konkrétně výhrou nad Red Bullem Salcburk 8:0! Hattrickem se blýskl Olaf Zachariasz, dva góly vstřelil Ladislav Svozil. Jenže slibný začátek vystřídaly těžké vyrovnané zápasy, ve kterých modro-bílým chyběl k úspěchu jen pomyslný krůček.

Druhý duel pátečního programu svedl Ostravany dohromady s Hradcem Králové. Vítkovičtí vedli zásluhou Vítka od 5. minuty. Ve 33. minutě srovnávali na 2:2, jenže výborný konec druhé třetiny a skvělý nástup do třetí poslal Mountfield do výrazného vedení. Utkání nakonec skončilo pro modro-bílé prohrou 3:5.

V sobotním prvním utkání hráli Vítkovičtí otevřenou partii se švýcarským HC Davos, skóre se přelévalo do stavu 4:4, který ale v čase 58:25 v přesilovce strhl na svou stranu Davos díky trefě Schocha.

I čtvrté vystoupení Vítkovic bylo velkou přestřelkou, byť nakonec výsledek více favorizuje později zlaté Karlovarské. Západočeši vedli ve 32. minutě už 4:1, následoval mocný útok Ostravanů, kteří se dvěma trefami ve 34. minutě dostali na dostřel, ve 35. minutě dokonce Slavíkem vyrovnali. Energetici ve 38. minutě šli znovu do vedení, aby branka Nazada ve 39. minutě srovnala stav po dvou třetinách na 5:5. Bohužel třetí perioda patřila znovu Západočechům, ti hned začali od 40. minuty opět vedli. V rozmezí 48. a 49. minuty přidali další tři góly a Vítkovičtí druhou trefou Nazada v 50. minutě už jen korigovali. Konečný výsledek hovořil ve prospěch Karlových Varů 10:6.

Po základní skupině tak pro Vítkovice zbyl v neděli boj o konečné 5. místo. Znovu hodně vyrovnaný souboj, tentokrát se Slovanem Bratislava. Na první gól se čekalo až do 30. minuty. Slovan rychle odskočil do vedení 2:0, Vítkovičtí po trefách Doudy a Hofmana srovnali do přestávky na 2:2. Ve 47. minutě šli do vedení zásluhou Mana, jenže Bratislava v poslední minutě střetnutí srovnala na 3:3 a v nájezdech byla úspěšnější. Ostravané tak skončili na 6. místě.

Po třineckém turnaji domácí Ostrava Cup

Třinecký President Cup nebyl pro vítkovický dorost jedinou prestižní prověrkou před startem nové sezony. Hned v polovině srpna čeká mladé modro-bílé rovněž velice atraktivní domácí Ostrava Hockey Cup 2023. Na vítkovickém ledě se v kategorii U17 střetnou Vítkovičtí ve dvou výběrech postupně s mužstvy Eisbären Berlín, HK Nitra, HC Oceláři Třinec a SK NASE Trenčianské Teplice. Ostrava Hockey Cup 2023 kategorie U17 se hraje 14., 15. a 16. srpna na ledech OSTRAVAR ARÉNY a MFH.

President Cup 2023 – výsledky Vítkovic

EC Red Bull Salcburk – HC VÍTKOVICE RIDERA 0:8 (0:4, 0:2, 0:2)

Branky: 1. Zachariasz (Fojtík), 14. Morillas (Daněk), 17. Svozil (Man, Plško), 17. Man (Svozil, Szarowski), 31. Svozil (Zatloukal), 34. Fojtík (Fasner), 41. Zachariasz, 60. Zachariasz

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek (Varga) – Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski – Zacahriasz, Douda, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Plško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta

Mountfield HK – HC VÍTKOVICE RIDERA 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Branky: 9. Vondruška (Brzák), 11. Vondruška (Brzák), 39. Brzák (Frolík), 43. Hendrych, 45. Frolík (Pavlík) – 5. Vítek (Nazad), 33. Mareš (Zachariasz), 58. Mareš

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga (Špírek) – Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski – Zacahriasz, Douda, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Plško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta

HC Davos – HC VÍTKOVICE RIDERA 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

Branky: 2. Hunziker (Schoch), 13. Balaz, 22. Schena, 35. Schoch (Simonet), 59. Schoch – 4. Douda (Kisza), 36. Šebesta (Czerný), 40. Nazad (Fojtík), 54. Nazad (Fojtík)

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek (Varga) – Skoumal, Oprchalský, Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski, Zachariasz, Douda, Fasner, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Plško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta

HC Energie Karlovy Vary – HC VÍTKOVICE RIDERA 10:6 (3:1, 3:4, 4:1)

Branky: 8. Čermák (Jílek), 13. Jílek (Dobřemysl), 16. Šedivec (Kožík), 32. Kůrka (Čermák), 38. Sedlák (Jílek), 40. Postl (Kožík), 48. Šedivec, 48. Kubizniak (Poizl), 49. Zatloukal, 56. Šilhan (Kváš) – 10. Mareš (Svozil), 34. Daněk (Dobřemysl), 34. Dobřemysl, 35. Slavík, 39. Nazad (Zachariasz), 50. Nazad (Douda)

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga (Špírek) – Skoumal, Oprchalský, Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski, Zachariasz, Douda, Fasner, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Plško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta

Zápas o 5. místo

HC Slovan Bratislava – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:3 SN (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0)

Branky: 30. Požgay (Ružanský, Fecko), 31. Trebula (Stankoven, Požgay), 60. Trebula (Válek, Floriš), rozh. náj. Vida – 38. Douda (Zachariasz, Kisza), 39. Hofman (Man, Zatloukal), 47. Man (Zatloukal, Hofman)

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek (30. Varga) – Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski – Zachariasz, Douda, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Piško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta