Dorost vstupuje do sezony, hostí doma Brno

Duelem s Kometou Brno na vlastním ledě odstartují novou extraligovou sezonu dorostenci HC VÍTKOVICE RIDERA. Ve skupině B je čeká boj o horní polovinu zajišťující účast v nadstavbě pro play off.

Junioři zahájili sezonu ještě v závěru srpna. Nyní je řada na dorostencích. Začíná nový ročník Extraligy dorostu a s ním do bojů o mistrovské body vstupují i dorostenci Vítkovic. Svěřenci trenérů Darka Stránského a Romana Mrázka mají za sebou úspěšnou přípravu, jejíž základ tvořili mezinárodní turnaje. V Třinci na President Cupu sice na medaile nedosáhli, ale doma na OSTRAVA HOCKEY CUPU i v Berlíně na Hockey is Diversity Cupu brali shodně zlato, a tak mohou jít směle do náročného ročníku.

Extraliga dorostu doznala pro novou sezonu dalších změn. Letos ji hraje celkem 20 týmů rozdělených nejprve do regionálních skupin.

Účastníci soutěže si letos musejí vzhledem k menšímu počtu týmů zvyknout na trochu větší cestování v základních skupinách. Ty jsou totiž už jen dvě, západní (A) a východní (B). A místo dvoukolového systému se každý s každým utká tříkolově. Výhodu domácího zápasu navíc má ve všech párech ten celek, který se v minulém ročníku umístil lépe.

Díky tomu v dlouhodobé fázi naroste počet zápasů ze 36 (i dřívějších 38) na 45. Základní část odstartovala ve středu 6. září předehrávkou Hradce Králové s Olomoucí, zbytek prvního kola je na programu ve čtvrtek. Vítkovice v něm hostí na svém ledě Kometu Brno.

Základní část se stihne odehrát do Vánoc. Dlouhou přestávku bude mít jen v úvodu listopadu v průběhu World U17 Hockey Challenge, po ní si odbyde jedno „liché“ kolo v úterý, ale jinak se bude hrát každý čtvrtek a sobotu.

Týmy cílí na postavení v lepší polovině svých tabulek. Z prvního až pátého místa totiž projdou do vyšší nadstavby a kromě kvalitnějších zápasů si předem zajistí i play off. Šesté až desáté celky se spojí do druhé skupiny, z níž dva nejlepší půjdou do vyřazovacích bojů a jeden nejhorší přímo sestoupí do Ligy dorostu.

Play off tedy bude pro dvanáct týmů místo dřívějších šestnácti. Začne předkolem pro pátý až dvanáctý celek (na dvě vítězná utkání), další kola už budou kopírovat podobu z minulých dvou let. Tedy čtvrtfinále i semifinále na tři vítězné a finále na čtyři vítězné zápasy.

Extraliga dorostu

Program HC VÍTKOVICE RIDERA