Dorost vyhrál na Hané, doma nestačil na Oceláře

Vítkovičtí dorostenci o uplynulém víkendu bodovali. Dokázali zvítězit ve vyrovnaném utkání v Olomouci. Bohužel na úspěch z Hané doma nenavázali a v ocelářském derby podlehli Třinci.

Tři body vytěžili svěřenci trenérů Jana Vavrečky a Romana Mrázka z uplynulého soutěžního víkendu Extraligy dorostu.

Dvojzápas zahájili na ledě Olomouce ve čtvrtek a byl to především výborný vstup do utkání, který Ostravany nasměroval k výhře. Už v 1. minutě otevřel skóre Marek Hofman, na kterého ve 13. minutě navázal Nazad. Hanáci se probrali až po přestávce. Na zlepšenou hru, ale modro-bílí byli schopní reagovat a eliminovat ohrožení brány, byť ve 34. minutě se domácí dočkali snížení z hokejky Kalmana. Za jednobrankového rozdílu byla třetí třetina značně nervózní a zároveň bojovná. Větší vůli a především více klidu předvedli hosté. Kohouti měli šanci na vyrovnání, ale Vaňkova dorážka po závaru před Vargovou bránou přišla až po odpískání. Vítkovičtí si pohlídali i tlak soupeře v šesti bez brankáře a po výhře 2:1 odvezli z Hané všechny body.

V domácím prostředí se ale modro-bílým nepodařilo body z Hané potvrdit. V ocelářském derby na ostravském ledě začali lépe Třinečtí, ale vítkovická obrana dokázala v čele s brankářem Špírkem odolávat, minimálně v první třetině. Hned po přestávce ale hostující Weiss otevřel skóre. Stav 0:1 vydržel až do 38. minuty, přitom domácí mohli srovnat, ne-li jít do vedení po šancích Zachariasze a Nazada. Vítkovičtí se neprosadili, a tak před druhou sirénou přidali na vedení hosté. Niemczykova rána propadla do klece a Třinec vedl 2:0. To znamenalo, že pro třetí třetinu musejí modro-bílí více otevřít hru a vrhnout se do útoku. Byla to ale voda na třinecký mlýn, hned na začátku třetího dějství zvýšil Rybnikár, pak využil zaváhání vítkovické přesilovky Hrček, který se prosadil navzdory vlastnímu oslabení a v 57. minutě pečetil na konečných 0:5 svým druhým gólem Rybnikár.

Na přelomu listopadu a prosince mají dorostenci Vítkovic na programu nejprve čtvrteční zápas v Hradci Králové a pak v sobotu 2. prosince hostí na vlastním ledě Přerov. První část letošní sezony dorostenecké extraligy končí až 16. prosince.

Extraliga dorostu

HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA
1:2
(0:2, 1:0, 0:0)

Branky: 34. Kalman (T. Navrátil, Kubát) – 1. M. Hofman (A. Drábek), 13. Nazad (M. Hofman). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 48. Střely na branku: 24:31.

HC Olomouc: Žbánek (Jareš) – Hubáček, Holéczy, Kalman, Vaněk, Přidal (A), Holaň – Prokop, Minář (A), Kubát – Navrátil (C), Sekanina, Koryčanský – Brym, Harásek, Balog – Rohozhyn, Krásny

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga (Skoumal) – Sedlák, A. Drábek, M. Fojtík, Szarowski, Zatloukal, Kisza (A), A. Vítek – Fasner (A), Svozil, A. Daněk – Plško, Douda (C), Zachariasz – M. Hofman, Nazad, Rončka – Max. Man.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec
0:5
(0:0, 0:2, 0:3)

Branky: 21. Weiss (Rybnikár, Mrtka), 38. Niemczyk (Holub, Blahuta), 42. Rybnikár (Řehák), 53. Hrček (Blahuta), 57. Rybnikár (Hrček, Řehák). Rozhodčí: .Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 184. Střely na branku: 22:39

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek – Fojtík, Drábek, Szarowski, Sedlák, Zatloukal, Kisza, Vítek – Fasner, Svozil, Daněk – Plško, Douda, Zachariasz – Hofman, Nazad, Rončka – Man

HC Oceláři Třinec: Čelko – Marek, Holub, Niemczyk, Mrtka, Byrtus, Trnka – Švančara, Rybnikár, Weiss – Řípa, Hrček, Řehák – Blahuta, Hebar, Makula – Spaskin, Richter