Dorost vytěžil z víkendu jen bod

Vítkovičtí dorostenci ze zápasů s Hradcem Králové a v Přerově vytěžili jen bod. Urvat se jim ho podařilo poté, co dotahovali ztrátu v domácím duelu s Mountfieldem. Na Hané podlehli produktivním Zubrům.

Do druhého soutěžního víkendu šli dorostenci Vítkovic pod vedením nové trenérské dvojice Jan Vavrečka - Roman Mrázek, říjnový dvojzápas s Hradcem Králové a Přerovem ale nepřinesl mnoho úspěchů.

Ostravané začali na vlastním ledě s Mountfieldem, ale nezachytili úvod utkání. Po polovině hrací doby prohrávali 0:2. K pokusu o obrat zavelel ve 33. minutě Drábek, Nazad srovnal ve 36. minutě a ve 43. šli Vítkovičtí dokonce po gólu Fasnera do vedení. Hradec vyrovnal na 3:3 ve 45. minutě, modro-bílí si vzali vedení zpět v 53. minutě po úspěchu Fojtíka. Jenže vedení 4:3 do konce hrací doby neudrželi. Východočeši v 55. minutě opět srovnali Vítkem a poslali duel do prodloužení, ve kterém se v 63. minutě prosadil Janeček a ukončil zápas dvoubodovou výhrou Hradce.

Sobotní duel zavedl Vítkovice do Přerova. Domácí Zubři předčili Ostravany především v bojovnosti a nasazení. Hokej byl dlouho vyrovnaný, bezbrankový. První gól přišel až ve 27. minutě, ovšem to Přerov rozjel střelecké představení. Během 8 minut se žluto-modří ujali vedení 3:0. Vítkovičtí snížili Zachariaszem, ale Zubři dál produkovali efektivní a střelecky potentní výkon a do 54. minuty vybudovali vedení 5:1. Pak se o slovo konečně přihlásili hosté, ale ztráta byla až příliš velká, v 55. minutě se prosadil Hofman, v 59. minutě Nazad, ale to bylo málo. Zubři vyhráli 6:3 a přeskočili Vítkovice v tabulce skupiny B. Ostravané jsou nyní 5. "Rozdíl byl v nasazení. Přerov od první minuty jednoznačně ukázal, že chce zvítězit. My jsme možná až v posledních dvaceti minutách trochu přidali na obětavosti. Blahopřeji soupeři k výhře," konstatoval trenér Jan Vavrečka.

Další zápas Extraligy dorostu hrají Vítkovičtí už v pondělí 23. října od 18 hodin v Pardubicích. Na státní svátek 28. října sehrají svěřenci trenérů Vavrečky a Romana Mrázka domácí derby s Porubou. Poté následuje reprezentační přestávka.

Extraliga dorostu

HC VÍTKOVICE RIDERA - Mountfield HK
4:5 PP
(0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)

Branky: 33. Drábek (Nazad), 36. Nazad (Drábek), 43. Fasner (Nazad, Drábek), 53. Fojtík (Svozil) - 2. Vítek (Forejtek), 32. Klíma, 45. Hendrych (Páleník, Pánek), 56. Vítek (Vondruška), 63. Janeček (Páleník, Hendrych). Rozhodčí: Šutara - Vengřín, Gančarčík. Diváci: 188. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:26.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Skoumal – Fojtík, Sedlák, Szarowski, Zatloukal, Lyčka, Drábek, Kisza – Man, Mareš, Rončka, Nazad, Fasner, Svozil, Douda, Zachariasz, Hofman

Mountfield HK: Petřík (60. Záruba) – Pavlík, Vencl, Pánek, Janeček, Studnický, Forejtek – Páleník, Václavíček, Brzák, Vítek, Holoubek, Klíma, Hendrych, Frolík, Vondruška, Koklar

HC ZUBR Přerov - HC VÍTKOVICE RIDERA
6:3
(0:0, 3:1, 3:2)

Branky: 27. Wasserbauer (Dobřecký, Vlk), 30. Ryšavý (Koudela, Cífka), 35. Mozr (Švejcar, Mátl), 43. Koudela (Wasserbauer, Cífka), 54. Koudela (Dobřecký), 60. Koudela – 36. Zachariasz (Drábek), 55. Hofman (Drábek), 59. Nazad (Fasner, Douda). Rozhodčí: Gebauer – Kaprál, Rychlý. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 169. Střely na branku: 36:30.

HC ZUBR Přerov: Trnka – Pohanka, Mozr, Pala, Matyáš, Kočara, Cífka, Wasserbauer – Dobřecký, Frnka, Kurial, Ryšavý, Švejcar, Došlík, Koudela, Vlk, Mátl

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek – Sedlák, Drábek, Fojtík, Zatloukal, Kisza, Vítek – Fasner, Svozil, Plško, Douda, Zachariasz, Man, Mareš, Nazad, Rončka, Hofman