Dorostenci přehráli Přerov i Pardubice a z víkendu berou 6 bodů

Stoprocentní víkend mají za sebou dorostenci Vítkovic. Z domácího dvojzápasu vytěžili šest bodů. Nejprve jednoznačnou výhrou ukončili vítěznou sérii Přerova. A následně v sobotu vynulovali Pardubice

Vítkovičtí dorostenci na domácím ledě nejprve jednoznačně přehráli Přerov, který do Ostravy dorazil po třech vyhraných zápasech v řadě. Svěřenci trenérů Darka Stránského a Romana Mrázka vykročili za úspěchem gólem v samotném závěru první třetiny. Hned po přestávce zvýšili na 2:0 a v polovině utkání už vedli tříbrankovým rozdílem. Zubrům se podařilo snížit ve 36. minutě, na což modro-bílí okamžitě reagovali čtvrtou brankou.

V sobotním duelu Vítkovičtí rovněž jednoznačně zvítězili, byť průběh utkání byl po 40 minut vyrovnaný a dokonce bezbrankový. Následně čtyři góly ve třetí třetině znamenaly další tři body na vítkovické konto a celkově stoprocentní zápasový víkend. Čisté konto vychytal gólman Špírek.

Extraliga dorostu

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC ZUBR Přerov
4:1
(1:0, 3:1, 0:0)

Branky: 20. Douda (Svozil, Fojtík), 22. Douda (Svozil, Fojtík), 29. Zachariasz (Douda, Fasner), 37. Douda (Kisza, Fojtík) – 36. Dobřecký (Koudela, Wasserbauer). Rozhodčí: Hranoš – Peluha, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 246. Střely na branku: 38:25.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Skoumal – Sedlák, Drábek, Fojtík, Szarowski, Zatloukal, Kisza, Vítek – Svozil, Daněk, Plško, Douda, Zachariasz, Man, Mareš, Fasner, Nazad, Hofman

HC ZUBR Přerov: Trnka (41. Šejba) – Wasserbauer, Cífka, Mozr, Pohanka, Pala, Matyáš, Špičák – Koudela, Dobřecký, Vlk – Mátl, Kurial, Frnka – Došlík, Švejcar, Ryšavý – Vyroubal

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Dynamo Pardubice
4:0
(0:0, 0:0, 4:0)

Branky: 41. Fasner (Nazad, A. Drábek), 47. Plško (Nazad), 57. Douda (Zachariasz, A. Drábek), 58. Hofman (Mareš). Rozhodčí: Tomeček – Špiroch, Cygal. Diváci: 62. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:27.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek – Vítek, A. Drábek, Kisza, Zatloukal, Szarowski, Sedlák, Fojtík – Mareš, Hofman, Man, Zachariasz, Douda, Plško, Daněk, Svozil, Fasner, Nazad

HC Dynamo Pardubice: Tuláček – Jaroš, Křečan, Řehořek, Šurc, Jansa, Vápeník, Ruml – Tvrdík, Rolinek, Lempach, Krčál, Jindřichovský, D. Drábek, Joska, Úlehla, Kafka