Dorostenci přestříleli Jihlavu, ale v Brně padli

Vítkovičtí dorostenci v Moravských Budějovicích přehráli Duklu Jihlava 5:3. Na čtvrteční úspěch chtěli navázat v sobotu v Brně, ale Kometa byla úspěšnější.

Kvůli rekonstrukci stadionu v Jihlavě putovali vítkovičtí dorostenci k zápasu s Duklou do Moravských Budějovic. Relativně neutrální půda hrála do karet právě svěřencům trenérů Darka Stránského a Romana Mrázka. Ostravané začali lépe, v 9. minutě otevřel skóre Maxmilián Man. Jihlava ale měla tendenci se o výsledek s modro-bílými přetahovat. V 17. minutě srovnal Katolický, ve 27. minutě vrátil hostům vedení Nazad, ve 31. vyrovnal Grabowski. Vítkovičtí se ale nenechali odradit, do vedení se opět vrátili ve 34. minutě zásluhou Hofmana, ve 38. minutě navýšil skóre druhou trefou Nazad a ve 39. minutě umocnil náskok Vítkovic Douda. Jihlava se ve třetí třetině zmohla už jen na korekci z hole Grabowskeho. Zatímco Dukla zapsala třetí porážku v řadě, Ostravané po výhře nad Zlínem v minulém týdnu načali nový víkend výhrou.

Druhý zápas soutěžního víkendu zavedl vítkovické dorostence do Brna. Kometa začala utkání lépe, ale díky vyrovnání z hole Fasnera šly oba týmy po dvou třetinách do šaten smírně. Domácí ve třetím dějství zabrali, hned v úvodu zvýšili na 2:1. Ostravané podruhé dotáhli, ale krátce na to poslal do rozhodujícího vedení Jihomoravany Kubín. Kometa náskok 3:2 ubránila až do závěru. „Myslím, že jsme odehráli solidní utkání. V prvních dvou třetinách jsme měli lehce víc takových ošemetných situací, neříkám vyložených šancí, ale bohužel jsme pak udělali hloupou chybu a domáci se dostali do vedení. Závěr jsme nezvládli, udělali jsme další chybu a prohráli jsme,“ shrnul trenér Darek Stránský.

Extraliga dorostu

HC Dukla Jihlava – HC VÍTKOVICE RIDERA
3:5
(1:1, 1:4, 1:0)

Branky: 17. Katolický (Š. Adamec, Podroužek), 31. Grabowski (Zmrhal, Fink), 51. Grabowski (Hospodka) – 9. Max. Man (Mareš), 27. Nazad (Zachariasz), 34. M. Hofman (Mareš, A. Drábek), 38. Nazad (Zachariasz, A. Drábek), 39. Douda (Svozil, M. Fojtík). Rozhodčí: Hort – Polák, Tichý. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 31:35.

HC Dukla Jihlava: Štěbeták – Zmrhal, Podroužek, Holas, Tomica, Pešl, Slavíček, Tramba – Chvátal, Fink, Kytka – Katolický, Nejedlý, Koníř – Grabowski, Adamec, Lukáš – Hospodka

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek – Fojtík, Szarowski, Vítek, Drábek, Zatloukal, Lyčka – Douda, Rončka, Nazad – Fasner, Svozil, Daněk – Plško, Zachariasz, Man – Hofman, Mareš

HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 10. Panasenko (Brabenec, Kerbler), 43. Šulla (Brabenec, Kerbler), 50. Kubín (Hamák, Štulo) – 37. Fasner, 49. Kisza (A. Daněk). Rozhodčí: Pavel – Kalina, Kopecký. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1.

HC Kometa Brno: V. Král – Vyhlídal (A), Bína, M. Mátl (C), Panasenko, J. Veselý, Polák – Štulo (A), Kubín, Hamák – Kerbler, Brabenec, Šebela – Kukleta, Stibůrek, Šulla – Čajka

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek – Zatloukal, M. Fojtík, Lyčka, Kisza, A. Vítek, A. Drábek – Zachariasz, Rončka, Nazad (A) – Fasner (A), Svozil, A. Daněk – Plško, Douda (C), Max. Man – M. Hofman, Mareš.