Dorostenci přivezli z Berlína zlato

Prověrku před startem nové extraligové sezony zvládli dorostenci HC VÍTKOVICE RIDERA výborně. Na tradičním mezinárodním turnaji Hockey is Diversity v Berlíně vyhráli všech 5 utkání a z hlavního města Německa se tak vrátili se zlatou medailí.

Vítkovický dorost úspěšně ladí formu na novou sezonu. Zatímco v úvodu předzávodního období na turnaji v Třinci zůstal mimo medailové pozice, závěr přípravy se nese ve světle dobrých výsledků a také zisku cenných kovů. Svěřenci trenérů Darka Stránského a Romana Mrázka navázali na domácí zlato z OSTRAVA HOCKEY CUPU také na tradičním turnaji v Berlíně.

Hockey is Diversity je tradiční turnaj pořádaný ve spolupráci s domácím Juniors Eisbären Berlin. Vzhledem k tomu, že vítkovický hokejový klub s Eisbären udržuje už léta dobré nadstandardní vztahy a tak společná účast na vzájemných turnajích je samozřejmostí. Mladí hokejisté Berlína byli nedávno v Ostravě na OSTRAVA HOCKEY CUPU, Vítkovičtí zase o uplynulém víkendu zamířili do hlavního města Německa.

A dařilo se jim tam nadmíru.

Vítkovičtí odehráli ve třech dnech 5 zápasů, nenašli ani jednou přemožitele. Postupně porazili Polsko U16 5:1, Eisbären Berlin 10:3, Düsseldorf 4:2, HS Riga 5:3 a Kloten Flyers 7:1. Bez ztráty bodu zvítězili Vítkovičtí v turnaji, plný počet bodů, skóer 31:10. Zcela zaslouženě jim tak patřilo zlato.

Ostravané navíc v Berlíně sbírali i individuální ceny. V top 10 nejproduktivnějších hráčů turnaje bylo celkem 7 hráčů Vítkovic! Sebastian Varga byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Hockey is Diversity Cup 2023