Dvě prohry zbytečně zkomplikovaly juniorům situaci

Dvě kola před koncem základní části nemají junioři Vítkovic ještě jistý postup do lepší skupiny druhé fáze sezony. Dvě prohry minulého týdne jejich situaci zbytečně zkomplikovaly.

Rozhodne se v tomto týdnu. V domácím zápase s Třincem a v utkání na ledě Jihlavy musejí vítkovičtí junioři zabrat, aby potvrdili postup do lepší skupiny druhé fáze základní části a tím se vyhnuli zbytečnému stresu z případných záchranářských problémů. Dvě kola před koncem první části dlouhodobé soutěže drží poslední postupové místo do skupiny O pořadí v play off s tříbodovým náskokem na Pardubice.

Situace týmu trenérů Darka Stránského a Romana Ryšánka se notně zkomplikovala o uplynulém víkendu, kdy Ostravané nebodovali.

Soutěžní víkend pro vítkovické juniory začal už ve středu v Olomouci. Modro-bílí do něj vstoupili dobře. V 9. minutě otevřel skóre Matěj Přibyl a do poloviny utkání drželi Vítkovičtí vedení. Pak se Hanákům podařilo srovnat z hole Koudelného, ale Robert Chlán v závěru druhé třetiny přidal druhý gól Ostravanů a hosté byli opět ve vedení. Bohužel třetí třetina patřila plně kohoutům. Ve 44. minutě srovnal podruhé Tomeček a ve 49. minutě poslal Moru poprvé v utkání do vedení. Snaha hostů o srovnání byla enormní, jenže následné šance do konce utkání zůstaly nevyužity, neuspěli Glos ze samostatného úniku, Přibyl zvonil na tyč. Z přemíry snahy pak pramenilo i zbytečné vyloučení, které obralo modro-bílé o výhodu závěrečného tlaku v šesti bez brankáře. Olomouc udržela hubené vedení a zvítězila 3:2.

V sobotním duelu hostily Vítkovice v Multifunkční hale Kometu Brno. Jihomoravané byli v duelu od začátku velmi aktivní, což se promítlo i brzy do stavu skóre, po gólech Boltvana a Ekrta vedla Kometa v 6. minutě už 2:0. Ostravané snížili v závěru první třetiny Prčíkem. Ve druhém dějství se hra vyrovnala, i tak z ní Brňané vytěžili branku Ekrta. Za stavu 1:3 však před poslední částí neměli domácí nic ztraceno. Když pak ve 45. minutě přidal druhý gól Matěj Prčík, začala se rýsovat drama. To se bohužel nekonalo. Ve 48. minutě dokonal hattrick hostující Ekrt, v 50. minutě zvyšoval na 5:2 z pohledu hostů Mots. Vítkovičtí dosáhli na další snížení v 54. minutě, kdy se trefil Přibyl, jenže to bylo z jejich strany vše. Nepomohl ani pokus o power play bez brankáře. V 59. minutě zpečetil výhru Komety svým 4. gólem v utkání Jan Ekrt a Vítkovičtí doma podlehli Brnu 3:6.

Rozhodující poslední dva zápasy první části DHL Extraligy se hrají v tomto týdnu. Vítkovice ve čtvrtek 30. listopadu hostí od 17 hodin na vlastním ledě Třinec. V sobotu 2. prosince pak cestují k zápasu s Jihlavou.

DHL Extraliga juniorů

HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA
3:2
(0:1, 1:1, 2:0)

Branky: 31. Koudelný (Tomeček, K. Drábek), 44. Tomeček (K. Drábek, Ruda), 49. Koudelný (P. Sedláček) – 9. Přibyl (Krejsa, Kalandra, 40. Chlán (Krejsa, Chaloupka). Rozhodčí: Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 57. Střely na branku: 35:36.

HC Olomouc: Münch (Čerbák) – P. Sedláček (A), Kalman, Panáček (C), Bohatý, Compel, A. Drábek, Šlahora – Tomeček, Šotkovský, Koudelný – Belan, K. Drábek, Smýkal – Bošek, Ruda, Šulgan – Ungr.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka (Vávra) – Chaloupka (A), Bialy (A), Puchala (C), Vi. Glos, Kalandra, Čuba – Krejsa, M. Přibyl, Chlán – Slusarczyk, Štiak, Vehovský – Žídek, M. Hanák, Tobola – Fojtík, Muroň, Milata – Saxa.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno
3:6
(1:2, 0:1, 2:3)

Branky: 20. Prčík (Puchala, M. Hanák), 45. Prčík (Krejsa), 54. M. Přibyl (Krejsa) – 4. Boltvan (De. Bárta, Ulbricht), 6. Ekrt (Chludil, Bůžek), 36. Ekrt (Boltvan, Pavlík), 48. Ekrt (Chludil, D. Moravec), 50. Mots (Zubíček), 59. Ekrt. Rozhodčí: Blaha, Hranoš – Hanzlík, Hladík. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 186. Střely na branku: 35:40.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Chaloupka (A), Bialy, Puchala (C), Prčík, Kalandra, Vi. Glos – Krejsa, M. Přibyl, Chlán – Slusarczyk, Štiak (A), Vehovský – Žídek, M. Hanák, Tobola – Fojtík, Muroň, Milata – Saxa.

HC Kometa Brno: Kavan – Bůžek, Ulbricht (A), Zubíček, D. Svoboda (A), A. Pospíšil, Jurný, Antony – De. Bárta, Zembol, Boltvan (C) – Chludil, Ekrt, D. Moravec – Mots, Habermann, J. Nesvadba – Pavlík, Halačka, Veselský.