Vítkovičtí junioři v dohrávce 17. kola zapsali po výhře do tabulky velice důležité body. Modro-bílí doma jasně přehráli Pardubice a daří se jim unikat z pásma ohroženého záchranářskými starostmi.

Letošní ročník DHL Extraligy juniorů hraje dvacet celků, pro příští sezonu se ale počet účastníků rapidně zúží. V reálu to znamená, že letos je přímo či nepřímo sestupem ohroženo osm týmů.

Vítkovičtí balnacují na hraně mezi dvanáctkou pro play off a pásmem ohroženým záchranářskými starostmi. Z vícero důvodů, ale jedním z hlavních je neustálé zápasové manko, které svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka musejí dohánět po odložených zápasech z podzimu.

I z tohoto pohledu byla úterní dohrávka 17. kola s Pardubicemi pro Ostravany velice důležitá. A podařilo se jim ji zvládnout. Vítkovičtí v souboji s devátým celkem tabulky byli lepší, soupeře přestříleli 44:21, výborně mužstvo podržel brankář Darek Bartošák. Převaha se do skóre promítla v polovině utkání, kdy se v krátkém sledu po sobě trefili Gebauer a Krejsa. Dynamo kontrovalo v závěru druhé třetiny, jenže hned zkraje třetí vrátil svému týmu dvoubrankové vedení Slusarczyk a v 51. minutě potvrdil náskok a vlastně i výhru Vítkovic Schauer. Výhra 4:1 v dohrávce znamenala důležité tři body do tabulky a posun na 11. místo.

S 50 body mají Vítkovičtí stejný zisk jako 12. Olomouc a od 13. Zlína je dělí jen bod. Ovšem oproti Beranům mají ještě dva zápasy k dobru, stejně jako oproti 10. Jihlavě, na kterou ztrácejí tři bodíky.

Výhra nad Pardubicemi byla hodně cenná i vzhledem k tomu, že Vítkovičtí nešťastně klopýtli v minulém týdnu na ledě posledního Kladna a reputaci si nenapravili ani doma se Spartou. Tento týden začali ale výborně a mohou na úspěch navázat o víkendu, kdy je čeká trip na východě Čech – v pátek v Hradci a v sobotu v Pardubicích.

Závěr základní části budou mít vítkovičtí junioři ve svých rukou. Poslední čtyři zápasy hrají v únoru výhradně na vlastním ledě, postupně hostí Hradec, Kladno, Plzeň a Vary.