Junioři bodovali ve Varech

Po pět zápasech se juniorům Vítkovic podařilo konečně bodovat. V sobotu padli v Karlových Varech po přestřelce až v prodloužení, bohužel bodovému zisku z lázeňského města předcházel nezdar 3:6 na Spartě.

Vítkovickým juniorům se v nadstavbové skupině DHL Extraligy stále nedaří prolomit neúspěchy. Před tímto soutěžním víkendem nebodovali čtyřikrát v řadě a i k tomu je potřeba přičíst, že ve 21 utkáních vyhráli jen třikrát.

Program tohoto víkendu odstartovali svěřenci trenérů Darka Stránského a Romana Ryšánka na ledě Sparty. Začali dobře. Pražané sice otevřeli skóre, ale v 15. minutě srovnal Vehovský. Rozhodla druhá část. V ní Sparťané v mezi 25. a 28. minutou vstřelili tři góly a ujali se vedení 4:1. Jakub Ślusarczyk i tak dokázal ve 38. minutě snížit a nic nebylo ztraceno. Ve třetí třetině to byla především taktická bitva, ze které i díky neuvěřitelné střelecké převaze měli více právě domácí. Na 5:2 zvýšil ve 47. minutě Bareš. Vítkovičtí stáhli znovu na rozdíl dvou gólů v 51. minutě z hole Šimona Bialeho, ale Sparta si vítězství vzít nenechala. V 56. minutě Hauser zkompletoval hattrick a zajistil rudým výhru 6:3. „Při pohledu na konečné skóre jsme si všichni uvědomili, že čtyři branky jsme inkasovali v oslabení. Dvě byly při hře ve třech, dva ve čtyřech, po faulech, kterých jsme se dopustili. Bohužel jsme to neubránili a soupeř si vytvořil dostatečně vysoký náskok na to, aby měl zápas pod kontrolou. Měli jsme šance, kdy jsme mohli skórovat a zápas zdramatizovat, ale nepodařilo se,“ shrnul trenér Darek Stránský.

V sobotu čekal Vítkovické zápas v Karlových Varech a byla z toho přestřelka s bodovým koncem pro modro-bílé, byť na vítězství nedosáhli. Také toto utkání rozhodovaly přesilovky a v nich vstřelené branky. Vítkovice otevřely skóre Maximem Vehovským ve 4. minutě. Karlovarští srovnali v 10. minutě a především díky lepšímu vstupu do druhé třetiny se krátce před polovinou utkání ujali vedení 3:1. Vítkovičtí se dostali na kontakt znovu z hole Vehovského, tentokrát ve 34. minutě. A začala přestřelka. Ve 36. minutě zvýšil na 4:2 domácí Adámek. Ve 38. minutě snížil na 4:3 Žídek. Ve 40. minutě znovu Vary odskočily – 5:3 zásluhou Adámka. Třetí třetina patřila Vítkovicím, lépe řečeno její závěr – v 57. minutě snížil Štiak a v 59. minutě vyrovnal Robert Chlán. Za stavu 5:5 utkání dospělo do prodloužení, které ale v 63. minutě ukončil domácí Šlechta.

Vítkovičtí junioři ziskem bodu vylepšili své konto, i tak ale zůstávají v tabulce skupiny O pořadí v play off na osmém místě. Závěr února stráví nejprve víkendovým domácím dvojzápasem – v pátek 23. února v 17 hodin přivítají v Multifunkční hale Kometu Brno, v sobotu 24. února od 13 hodin na hlavní ploše OSTRAVAR ARÉNY vyzvou Duklu Jihlava. K tomu ještě v pondělí 26. února vyrazí do Třince k poslednímu derby dlouhodobé soutěže.

DHL Extraliga juniorů – skupina O pořadí v play off

HC Sparta Praha – HC VÍTKOVICE RIDERA
6:3
(1:1, 3:1, 2:1)

Branky: 11. Holeček (Culek, Žmola), 25. Hauser (Samson, David), 26. Fábry (Daníček), 28. Hauser (Samson, Daníček), 47. Bareš (Senčák, Novák), 56. Hauser (Žmola, Byakov) – 15. Vehovský (Puchala, Vi. Glos), 38. Slusarczyk (Bialy, Vehovský), 51. Bialy (Žídek, Chlán). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Sýkora, Figer. Vyloučení: 4:9. Využití: 4:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 150. Střely na branku: 106:29.

HC Sparta Praha: Kalista – Samson, Culek, David (A), J. Červenka, T. Bartoň, Mack, Byakov – Holeček, Žmola, Fábry (C) – Daníček, Hrabík, Hauser – Bareš, Novák, Senčák – Odehnal, Hamršmíd (A), Stěpančuk

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Chaloupka (A), Bialy, Puchala (C), Vi. Glos, Čuba, Man – Krejsa, Š. Fasner, Slusarczyk – Tobola, Štiak (A), Chlán – Žídek, V. Fojtík, Douda – Zapletal, Muroň, Saxa – Vehovský

HC Energie Karlovy Vary – HC VÍTKOVICE RIDERA
6:5 PP
(1:1, 4:2, 0:2 – 1:0)

Branky: 10. Vojáček (Dorot, Záhejský), 26. Varvařovský (Adámek, Dorot), 30. Adámek (Šlechta, Beran), 37. Adámek (Dorot, Bulka), 40. Adámek (Dorot, Varvařovský), 63. Šlechta – 4. Vehovský (Man, Chlán), 35. Vehovský (Chlán, Chaloupka), 38. Žídek (Tobola, Čuba), 57. Štiak (Slusarczyk, Puchala), 59. Chlán (Fasner, Vehovský). Rozhodčí: Petružálek, Barek – Štěpánek, Figer. Diváci: 80. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:3. Střely na branku: 40:36.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Anton, Zolnaj, Bulka, Postl, Dorot, Holejšovský, Beran – Záhejský, Adámek, Pastor, Šlechta, Čihař, Váňa, Vojáček, Zeman, Steklý, Varvařovský, Novotný, Šilhan

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka (40. Vávra) – Čuba, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Zapletal, Slusarczyk, Muroň, Žídek, Douda, Štiak, Fasner, Tobola, Krejsa, Fojtík, Vehovský, Chlán, Saxa