Junioři doma nestačili na Spartu ani Vary

Vítkovičtí junioři neodstartovali domácí pětizápasovou šňůru úspěšně, v prvním dvojduelu zůstali po těsných výsledcích bez bodu. Radovala se jak Sparta, tak Karlovy Vary.

Vítkovičtí junioři zůstávají ve skupině O pořadí v play off na posledním osmém místě. O účast ve vyřazovacích bojích nepřijdou, hrají lepší nadstavbovou skupinu, která pouze rozřadí prvních osm týmů dle pořadí a určí na koho kdo v play off narazí.

Modro-bílí o uplynulém víkendu rozehráli domácí sérii pěti zápasů. Prvními soupeři byly Sparta a Karlovy Vary. Bohužel ani z jednoho z utkání nevytěžili svěřenci trenérů Darka Stránského a Romana Ryšánka jediný bodík.

V pátečním utkání vyzvali Ostravané Spartu. Hosté zachytili výborně začátek utkání, v 8. minutě otevřel skóre Novák, o deset minut později zvyšoval Bareš. Ve 27. minutě vedli Pražané už 3:0, zásluhou Holečka. Vítkovičtí se následně pokusili nadechnout k obratu, ve 28. minutě snížil Robert Chlán a na dostřel jednoho gólu dostal Ostravany ve 34. minutě Krejsa. Bohužel třetí třetina už gól nepřinesla, Vítkovičtí nedosáhli na srovnání a Sparta hubený náskok udržela do konce.

V sobotu nastoupili Vítkovičtí proti Karlovým Varům a tentokrát úvod patřil jim V 5. minutě otevřel skóre domácí Glos. jenže Západočeši dokázali srovnat v 7. minutě Záhejským. Remíza 1:1 vydržela jen krátce po přestávce, hned ve 26. vteřině druhé třetiny se prosadil hostující Čihař a zajistil tím Varským potřebný náskok. Ani tentokrát už ve zbylých téměř 40 minutách nedokázali Ostravané srovnat a Energie vydolovala z vítkovického ledu tři body.

Další zápasy odehraje vítkovická juniorka opět o víkendu, tentokrát ale tři duely ve čtyřech dnech! V pátek 26. ledna doma přivítá Mladou Boleslav, v sobotu 27. ledna hostí Liberec a v pondělí 29. ledna se Vítkovičtí v derby postaví na vlastním ledě Třinci.

DHL Extraliga juniorů

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Sparta Praha
2:3
(0:2, 2:1, 0:0)

Branky: 28. Chlán (Bialy, Chaloupka), 34. Krejsa (Chlán, Štiak) – 8. Novák (Krupička, Fábry), 18. Bareš (Daníček, Holeček), 27. Holeček (J. Červenka, Novák). Rozhodčí: Hranoš, Šico – Kučera, Veselý. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 186. Střely na branku: 32:46.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Chaloupka, Bialy (A), Puchala (C), Vi. Glos, Kalandra, Man – Krejsa, Štiak (A), Chlán – Slusarczyk, M. Hanák, Tobola – Žídek, Kovalčík, Fojtík – Saxa, Zapletal, Milata – Muroň

HC Sparta Praha: Kalista – Samson, Culek, David (A), T. Bartoň, J. Červenka, Höll, Mack – Holeček, Bareš, Daníček – Krupička, Novák, Fábry (C) – S. Pavlák, Hamršmíd (A), Odehnal – Poláček

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Energie Karlovy Vary
1:2
(1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 5. Glos (Krejsa, Štiak) – 7. Záhejský, 21. Čihař (Záhejský, Postl). Rozhodčí: Kohoutek, Grygera – Vašíček, Holub. Vyloučení: 6:11. Bez využití. Diváci: 156. Střely na branku: 34:36.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Fojtík, Slusarczyk, Hanák, Muroň, Žídek, Štiak, Kovalčík, Tobola, Krejsa, Milata, Zapletal, Chlán, Saxa

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Anton, Zolnaj, Postl, Beran, Vogel, Dorot – Varvařovský, M. Váňa, Pastor, Čihař, V. Váňa, Steklý, Záhejský, Novotný, Šilhan