Junioři o víkendu produktivní a stoprocentní.

Dva zápasy, šest bodů, 12 vstřelených branek. Junioři Vítkovic se dostali do herní pohody a klestí si cestu k vyšším příčkám v tabulce

Nezdary prvních dvou kol jsou dávno zapomenuty. Vítkovická juniorka válí. Z posledních devíti utkání padla jen jednou, a to v polovině října v Brně. Zápasy 12. a 13. kola byly návratem na vítěznou vlnu. Tým trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka stoprocentně využil domácí prostředí. V pátečním duelu přehrál Slavii Praha 4:1 a v sobotní těžké konfrontaci doslova rozstřílel Duklu Jihlava 8:4. Dvanáct vstřelených gólů ve dvou zápasech a plný počet šesti bodů jen dokazuje útočnou sílu a dobré výkony juniorského celku Vítkovic.

V čele tabulky základní části Extraligy juniorů je Plzeň se 39 body. Škodovka neztratila ve 13 zápasech jediný bod. Vítkovice jsou 7., s 25 body na kontě vzdálené od druhé Sparty na dostřel pouhých 4 bodíků. A to Ostravané mají navíc dva zápasy stále ještě k dobru. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Alex Kotásek, který v 11 zápasech zaznamenal 21 kanadských bodů za 7 gólů a 14 nahrávek. Brankáři se ve Vítkovicích střídají, triu Dolíška – Bartošák – Irgl vládne dle statistik Denis Irgl s úspěšností 91,49% zákroku.

Závěr října absolvují vítkovičtí junioři na ledech soupeřů ve středních Čechách. V pátek 29. října hrají na ledě aktuálně druhé Sparty, v sobotu 30. října se utkají v Kladně s místními Rytíři.

20 Rytíři Kladno 12 1 1 0 10 18:60 5
Z – počet zápasů, V – počet výher, VP – výhry v prodloužení, PP – prohry v prodloužení, P – počet porážek, B – počet bodů