Junioři po obratu získali skalp opavského A-týmu

Vítkovičtí junioři předvedli v těžkém zápase proti A-týmu druholigové Opavy skvělý obrat. Z 0:2 na 5:2 a cenný skalp seniorského mužského oponenta pro ostravské mladíky.

Vypadalo to, že si vzali možná až příliš velké sousto, ale nakonec mohli slavit. Vítkovičtí junioři předvedli ve čtvrtečním přípravném zápase skvělý obrat. Soupeřem jim byl mužský A-tým druholigového Slezanu Opava. Zkušenější a starší borci si vybudovali během první třetiny dvoubrankový náskok, který ale ostravští mladíci nejen, že dotáhli, ale následně i předčili. Svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka nejprve během druhé třetiny snížili gólem Chaloupky.

Za stavu 1:2 pro domácí začala třetí třetina. Skóre srovnal ve 45. minutě Tobola, do vedení poslal modro-bílé v 50. minutě Muroň. Opava byla následně nucena hrát vabank. Nevyplatilo se. Přesilovku na úvod poslední minuty využil Štiak a prázdnou bránu v posledních momentech utkání trefil Žídek. Vítkovičtí junioři dokonali obrat z 0:2 na 5:2 a získali cenný skalp seniorského soupeře.

Příprava 2023

HC VÍTKOVICE RIDERA junioři - HC Slezan Opava muži 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)

Branky: 32. Chaloupka (Zapletal), 45. Tobola (TS), 50. Muroň (Hanák), 60. Štiak (Milata), 60. Žídek (Saxa) – 10. Stuchlík, 17. Kadula (Štindl).

HC VÍTKOVICE RIDERA junioři: Irgl (Smolka) – Puchala, Bialy, Glos, Man, Kosina, Kalandra, Chaloupka – Muroň, Vehovský, Zapletal, Chlán, Tobola, Štiak, Milata, Saxa, Kovalčík, Žídek, Fojtík, Hanák

HC Slezan Opava muži: Slíž (Nowak) – Šindelář, Ludvík, Ficek, Thiel, Pachula, Holík, Backa – Rousek, Stuchlík, Krupa, Horný, Štindl, Kadula, Vašenka, Beránek, Tomsa, Vendelín, Hendrych