Junioři porazili Jihlavu, ale nestačili na Zlín

Poslední soutěžní víkend před reprezentační přestávkou znamenal pro juniory Vítkovic poloviční bodový přísun. Ostravané si v domácím dvojzápase nejprve poradili s Duklou Jihlava, ale poté nestačili na Zlín.

Vítkovičtí junioři dominovali měsíc DHL Extralize, osm zápasů v řadě vyhráli. Bohužel poslední říjnový víkend jejich vítěznou sérii přerušil. Modro-bílí se ale oklepali, první listopadový soutěžní víkend jim přinesl tři body z domácího dvojzápasu.

Čtvrteční duel s Duklou Jihlava byl vyrovnaný a napínavý. Hosté se ujali vedení už po 42 sekundách po brejku Kuprijanova. Svěřenci trenérů Darka Stránského a Romana Ryšánka odpověděli důrazem Martina Milaty v 8. minutě. A začala přetahovaná. Oba týmy si vytvářely šance, byly střelecky zhruba stejně aktivní. Stav 1:1 přetrvával až téměř do závěru třetí třetiny. V 54. minutě ale přišel zlom, Matěj Přibyl z mezikruží propálil Vejmelku a nasměroval Vítkovice za výhrou, což v 57. minutě potvrdil a hlavně pojistil Matěj Žídek. Vítkovice porazily Jihlavu v této sezoně i potřetí, tentokrát 3:1.

Sobotní duel se Zlínem byl pro Vítkovice rovněž dlouhou dobu vyrovnaný, ale tentokrát byli šťastnější hosté. Po bezbrankové první třetině otevřeli Berani skóre ve 30. minutě Šišákem. Vítkovičtí srovnali ve 35. minutě z hole Roberta Chlána. Jenže to bylo na dlouhou dobu ze strany domácích vše. Zlínu vrátil vedení ještě ve 39. minutě Pešák. Na 3:1 z pohledu hostí zvyšoval ve 45. Urban a krátce po něm přidal čtvrtou branku Holba a v 50. minutě podtrhl vedení 5:1 Vaculík. Ostravané i přes 46 střeleckých pokusů marně hledali cestu za Uherkova záda, až v 56. minutě se prosadil Šimon Bialy, ale to byla už jen korekce konečného výsledku 2:5 z pohledu Vítkovic.

Nyní čeká DHL Extraligu juniorů reprezentační přestávka. Vítkovičtí se po ní vrátí ve čtvrtek 16. listopadu zápasem v Pardubicích. V sobotu 18. listopadu pak rozehrají poslední čtvrtinu úvodní fáze základní skupiny Východ, ve které aktuálně drží třetí příčku.

DHL Extraliga juniorů

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dukla Jihlava
3:1
(1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 8. Milata (Žídek, Man), 54. Přibyl (Bialy, Žídek), 57. Žídek (Hanák, Chaloupka) – 1. Kuprijanov (Jonáš Jungwirth). Rozhodčí: Mrkva, Koziol – Gančařík, Konvička. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 39:33.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Chaloupka, Bialy (A), Prčík, Kalandra, Puchala (C), Glos, Man – Slusarczyk, Přibyl, Vehovský (A) – Tobola, Štiak, Chlán – Žídek, Hanák, Milata – Muroň, Zapletal, Saxa

HC Dukla Jihlava: Vejmelka – Číhal (A), Jeletz, Vovsík (C), Löffler, Topol, Vandas, Ludvík – Jonáš Jungwirth (A), Kuprijanov, Burkov – Rauš, Modl, Coufal – Nosek, Váňa, Klapica – Šabatka, Niederhafner, Valach

HC VÍTKOVICE RIDERA – Berani Zlín
2:5
(0:0, 1:2, 1:3)

Branky: 35. Chlán (Slusarczyk, Man), 56. Bialy (M. Přibyl, Vehovský) – 30. Šišák (Vaculík, Špaňhel), 39. Pešák (Tomek, Zavřel), 45. Urban (Tomek, Holba), 47. Holba (Zavřel, Pilát), 50. Vaculík (Heš, M. Horský). Rozhodčí: Hradil, Gebauer – Vengřín, Bartoň. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 46:43.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Chaloupka, Bialy, Prčík, Vi. Glos, Kalandra, Man, Čuba – Slusarczyk, M. Přibyl, Vehovský – Tobola, Štiak, Chlán – Žídek, M. Hanák, Milata – Muroň, Zapletal, Saxa

Berani Zlín: Uherek – Šišák, Nábělek, Zavřel, Kotala, Špaňhel, Burian – Nekvapil, Čechmánek, Pilát – M. Horský, J. Heš, Vaculík – Tomek, Martin Holba, Pešák – Urban