Junioři těsně padli v Pardubicích a nestačili na Přerov

S těsnou porážkou odjeli junioři Vítkovic ve čtvrtek z Pardubic. Po vyrovnaném průběhu rozhodlo Dynamo necelé čtyři minuty před koncem. V sobotním utkání mladí Ostravané nestačili doma na Přerov.

Vítkovičtí junioři po předešlém úspěšném víkendu zamířili k prvnímu utkání tohoto herního týdne do Pardubic. Utkání bylo vzácně vyrovnané. Dynamo otevřelo skóre až ve 35. minutě, svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka srovnali z kraje třetí třetiny v přesilové hře. Východočeši přidali druhý gól v 57. minutě a modro-bílí už nedokázali zareagovat.

„Byl to náš klasický ubojovaný zápas, nemůžu klukům vytknout právě tu bojovnost. Všechno to jde do koncovky, naše zápasy vypadají všechny stejně. Bohužel dneska jsme to byli my, kdo prohrál na konci zápasu, předtím se nám dařilo vyhrávat. Nedá se nic dělat, jdeme dál, budeme na sobě pracovat a takové zápasy nás čekají i do budoucna,“ zhodnotil trenér Pavel Trnka

V sobotním utkání na domácím ledě mohli Vítkovičtí odčinit čtvrteční porážku, jenže zápas s Přerovem jim nevyšel podle představ a stejně jako před časem v prvním vzájemném zápase v Přerově podlehli Zubrům 2:4.

DHL Extraliga juniorů

HC Dynamo Pardubice – HC VÍTKOVICE RIDERA
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 35. Fiala (Pavlata, Červenka), 57. Jaša (Kubíček, Kaštánek) – 42. Žídek (Milata, Prčík). Rozhodčí: Battěk, Sýkora – Dědek, Hlinka. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:31. Diváci: 69

HC Dynamo Pardubice: Vilém – Hebek, Červenka, Kaštánek, Švec, Rájek, Kubánek – Pavlata, Helikar, Jaša, Yevtiekhov, Pilař, Kubíček, Fiala, Burda, Bartoň, Gromadzki, Tomas

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Puchala, Glos, Prčík, Chaloupka, Bialy, Kalandra, Čuba – Slusarczyk, Saxa, Chlán, Fojtík, Milata, Krejsa, Tobola, Štiak, Žídek, Přibyl, Muroň, Hanák

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC ZUBR Přerov
2:4
(1:1, 0:2, 1:1)

Branky: 19. Chlán (Prčík, Štiak), 42. Slusarczyk (Glos, Štiak) - 7. Hanák (Kolařík, Hlávka), 31. Janek (Švejda, Buršík), 34. Kolařík (Hanák, Hlávka), 60. Halík. Rozhodčí: Held, Kubičík – Hlavatý, Tvrdý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 184. Střely na branku: 34:32.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Irgl – Glos, Kalandra, Čuba, Bialy, Chaloupka, Prčík, Puchala – Muroň, Žídek, Štiak, Tobola, Milata, Fojtík, Saxa, Slusarczyk, Zapletal, Kovalčík, Chlán

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Tomiga, Bárta, Holík, Billa, Pekr, Škňouřil, Janek – Hradil, Halík, Kuchta – Kolařík, Hanák, Hlávka – Buršík, Švejda, Lysoněk – Dobša, Mašek, Nášel