Junioři v problémech, v Jihlavě musejí zabrat

Za stavu 0:2 na zápasy v sérii na 3 výhry budou v sobotu junioři Vítkovic odvracet konec sezony na ledě Jihlavy. Dukla ovládla oba ostravské duely především díky vynikajícímu brankáři.

Vítkovičtí junioři budou o víkendu odvracet předčasný konec sezony. Druhý celek základní části DHL Extraligy totiž po dvou porážkách na vlastním ledě ve čtvrtfinále s Jihlavou stojí nad propastí. V sérii hrané na tři vítězství má Dukla mečbol a navíc domácí výhodu.

Pro modro-bílé se v úvodních zápasech stala osudnou produktivita, respektive fakt, že nedokázali najít účinný recept na to, jak překonat brankáře Filipa Maláče. Přitom ve dvou utkáních na něj vyslali 77 střel, překonali jej ale jen dvakrát.

Dukla zaskočila Vítkovické v prvním zápase výhrou 2:1. Přitom se jednalo vůbec o první nezdar Ostravanů s Jihlavou v této sezoně. Dukla se ujala vedení v závěru první třetiny. Vedení 1:0 jí vydrželo do 55. minuty, kdy srovnal Macias. Ne na dlouho. Hosté se okamžitě, 38 sekund po Maciasově vyrovnání, vrátili do vedení a udrželi jej až do vítězného konce.

Ve druhém šlo opět o vyrovnanou partii. Zásluhou Kotáska domácí od druhé třetiny vedli, ale hosté srovnali ještě před druhou přestávkou a do vedení se dostali v 56 minutě, pak už to bylo ze strany modro-bílých vabank a utkání skončilo výhrou Horáků 4:1.

Ostravany kromě nemohoucnosti překonat brankáře soupeře může srazit i nedisciplinovanost, útočník Macias druhý zápas nedohrál pro trest do konce za zásah do oblasti hlavy a krku a zřejmě bude chybět i ve třetím duelu v Jihlavě.

Klíčový duel čtvrtfinále DHL Extraligy juniorů mezi Vítkovicemi a Jihlavou se hraje v sobotu 25. března od 17 hodin v Jihlavě. Vyhraje-li Dukla, série končí a Vítkovice vypadávají. V případě výhry Ostravanů série pokračuje hned v neděli, opět na jihlavském ledě.

DHL Extraliga juniorů – čtvrtfinále

1. zápas

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dukla Jihlava 1:2 (1:0, 0:0, 1:1)

Stav série: 0:1

Branky: 55. Macias (Fibigr, Slusarczyk) – 19. Klapica (Jungwirth, šabatka), 56. Kravec (Rauš, Sojka). Rozhodčí: Šutara, Rapák – Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 132. Střely na branku: 37:31.

2. zápas

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dukla Jihlava 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Stav série: 0:2

Branky: 27. Kotásek (Macias, Fibigr) – 35. Sojka (Vovsík, D. Pavelec), 56. Rauš (Sojka, Matějíček), 59. Straka (Kuprijanov, Broš), 60. Klapica (Jungwirth, Báťa). Rozhodčí: Koziol, Kapitanov – Hanzlík, Veselý. Vyloučení: 1:6, navíc Macias (VIT) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 196. Střely na branku:

3. zápas, sobota 25. 3., 17:00, Jihlava