Junioři Vítkovic: Dalších šest bodů a posun na druhé místo

Vítkovičtí junioři mají za sebou další stoprocentní víkend. Tentokrát konečně zlomili přerovské prokletí a doma si poradili s Olomoucí. Tým je rázem na druhém místě, bod za vedoucí Kometou.

Také pro juniorku to byl teprve druhý soutěžní víkend po výměně trenérů. Pod vedením kouče Darka Stránského zatím Vítkovičtí neztratili ani bod. Dva šestibodové víkendy posunuly modro-bílé k čelu tabulky DHL Extraligy, sice jen o bodík před Třinec, ale zároveň také jediný bod za vedoucí vedoucí Kometu.

Ve čtvrtek zamířili vítkovičtí junioři do Přerova. Nutno dodat, že Zubři byli letos dosud velkým prokletím modro-bílých - dva zápasy a dvě plnohodnotné výhry žluto-modrých. Třetí vzájemná konfrontace se ale už měla odbýt podle vítkovických pravidel. A taky, že ano. Přerov sice otevřel skóre už ve 3. minutě Hradilem, ale Vítkovičtí pak zaveleli k obratu. Ve 14. minutě srovnal Chaloupka a v 17. minutě dal svému týmu vedení Štiak a vzít si jej už modro-bílí nenechali. I přes velký boj Ostravané ustáli a udrželi vedení, které v 60. minutě pojistil trefou do prázdné klece Ślusarczyk.

Následovalo sobotní domácí střetnutí s Olomoucí, které bylo až na kratší výpadek prakticky zcela v režii Vítkovic. Ostravané ani jednou neprohrávali. Po gólech Štiaka a Ślusarczyka vedli ve 25. minutě 2:0. Hanáci srovnali do poloviny utkání, nejprve snížil Bošek, pak vyrovnal Tomeček. Nerozhodný stav rozčísl Chlán a Vítkovice vedly 3:2. Na to našel odpověď zkraje třetí třetiny Ruda. Závěr ale patřil domácím modro-bílým, po brance Kalandry přidal svůj druhý gól utkání Chlán a Ostravané brali opět všechny body po výhře 5:3.

DHL Extraliga juniorů

HC ZUBR Přerov - HC VÍTKOVICE RIDERA
1:3
(1:2, 0:0, 0:1)

Branky: 3. Hradil (Kuchta, Ozollapa) – 14. Chaloupka (Vehovský, Chlán), 17. Štiak (Slusarczyk, Puchala), 60. Slusarczyk (Chaloupka, Bialy). Rozhodčí: Blaha, Maťašovský – Bubela, Mikšík. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 165. Střely na branku: 46:39.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Tomiga, Bárta, Škňouřil, Billa, Pekr, Koblížek, Janek – Hradil, Ozollapa, Kuchta – Hlávka, J. Hanák, Kolařík – Holík, Halík, Buršík – Šindler, Mašek, Nášel

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Puchala, Kalandra, Bialy, Chaloupak, Glos, Man – Štiak, Tobola, Milata, Zapletal, Vehovský, Muroň, Slusarczyk, Žídek, Přibyl, Saxa, M. Hanák, Chlán

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Olomouc
5:3
(1:0, 2:2, 2:1)

Branky: 16. Štiak (Tobola, Ślusarczyk), 25. Ślusarczyk (Kalandra, Štiak), 37. Chlán (Vehovský, Přibyl), 56. Kalandra (Žídek, Saxa), 57. Chlán (Vehovský, Chaloupka) - 27. Bošek (Šotkovský, Tomeček), 30. Tomeček (Röss), 43. Ruda (Panáček, Tomeček). Rozhodčí: Šutara, Čech - Hlavatý, Bubela. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 156.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka (Vávra) – Chaloupka, Bialy (A), Man, Kalandra, Puchala (C), Vi. Glos, Čuba – Vehovský (A), Přibyl, Chlán – Slusarczyk, Štiak, Tobola – Žídek, M. Hanák, Milata – Kovalčík, Muroň, Saxa

HC Olomouc: Čerbák (Žbánek) – P. Sedláček (A), Kalman, A. Drábek (A), Stratil, Panáček (C), Bohatý – Bošek, Tomeček, Pastrnek – Ruda, Turek, Koudelný – Belan, K. Drábek, Smýkal – Šulgan, Šotkovský, Röss – Ungr