Juniorka padla v Pardubicích, ale rozstřílela Přerov

Junioři se vrátili po reprezentační pauze výsledky jako noc a den. Ale bodovali! V duelu v Pardubicích sice inkasovali 6 branek, ale vzápětí nezdar odčinili sedmibrankovým domácím vítězstvím nad Přerovem.

Prvním zápasem po reprezentační pauze bylo pro Vítkovice čtvrteční střetnutí v Pardubicích. Dynamo předvedlo povedený vstup, který vlastně určil směr celého utkání. Tříbranková první třetina vybudovala domácím potřebný náskok a nahlodala výkon modro-bílých. Ačkoli Ostravané se co do střelecké aktivity téměř vyrovnali soupeři, ze 39 střel nepřekonali brankáře Viléma ani jednou. Pardubice vyhrály 6:0. „Velice špatná první třetina z naší strany. Bylo to takové lehkovážné, pustili jsme domácí do dvou přečíslení. Jeden gól jsme dostali v závěru oslabení, kde jsme si tu situaci špatně rozebrali, a potom taková naivní snaha o nějakou hru v útočném pásmu. Byly tam nějaké situace dva na jednoho, poté ještě dorážka z druhé vlny, kde byl sám hráč, takže tím jsme si podle mého ten zápas absolutně zničili, a potom jsme neměli vůbec sílu překonat brankáře," shrnul trenér Vítkovic Darek Stránský.

Čtvrteční nezdar Vítkovičtí odčinili naplno v sobotu na domácím ledě. V Multifunkční hale přivítali Přerov, utkání otevřel v 6. minutě gól Ślusarczyka. Zubři srovnali v 10. minutě z hole Halíka. A to bylo vše, co jim modro-bílí dovolili. Následovala čtyřbranková druhá perioda, na kterou Ostravané navázali dalšími dvěma zásahy v posledním dějství. První domácí duel po reprezentační pauze Vítkovice vyhrály 7:1!

Mužstvu v tabulce východní skupiny 4 kola před koncem první fáze soutěže patří 3. příčka.

Další soutěžní víkend servíruje svěřencům trenérů Darka Stránského a Romana Ryšánka opět jak venkovní, tak domácí utkání. Vítkovičtí budou ve čtvrtek 23. listopadu hrát v Olomouc, v sobotu 25. listopadu se pak představí doma v utkání s Kometou.

DHL Extraliga juniorů

HC Dynamo Pardubice - HC VÍTKOVICE RIDERA
6:0
(3:0, 1:0, 2:0)

Branky: 4. Kalužík (Tomas, Hebek), 9. Burda (Yevtiekhov, Gromadzki), 19. Tomas (Jaša, Koudelka), 37. Tomas (Jaša, Kaštánek), 46. Jaša (Kalužík, Gromadzki), 54. Bartoň (Yevtiekhov, Pilař). Rozhodčí: Svobodová, Pilný – Hájková, Smetková. Diváci: 80. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 49:39.

HC Dynamo Pardubice: Vilém – Koudelka, Kubánek, Vápeník, Rájek, Hebek, Kaštánek – Yevtiekhov, Pavlata, Krčál, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Fiala, Pilař, Tomas, Jaša

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Kalandra, Bialy, Chaloupka, Glos, Man, Puchala – Fojtík, Slusarczyk, Hanák, Muroň, Přibyl, Žídek, Štiak, Tobola, Krejsa, Milata, Vehovský, Chlán, Saxa

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC ZUBR Přerov
7:1
(1:1, 4:0, 2:0)

Branky: 6. Slusarczyk (Milata, Chaloupka), 27. Štiak (Slusarczyk, Kalandra), 29. Přibyl (Puchala, Chlán), 31. Přibyl (Puchala, Chlán), 35. Krejsa (Chlán, Fojtík), 43. Kalandra (Tobola, Man), 52. Tobola (Fojtík, Chlán) – 10. Halík (Bárta). Rozhodčí: Gebauer, Šudoma – Hladík, Hlavatý. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 186. Střely na branku: 37:26.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Chaloupka, Bialy, Puchala, Man, Glos, Kalandra – Krejsa, Přibyl, Chlán – Slusarczyk, Štiak, Vehovský – Žídek, M. Hanák, Milata – Fojtík, Muroň, Tobola – Saxa

HC ZUBR Přerov: Vojtek (52. Žurek) – Tomiga, Bárta, Škňouřil, Billa, Holík, Pekr, Janek – Hradil, Ozollapa, Buršík – Kolařík, J. Hanák, Hlávka – Kuchta, Halík, Švejda – Dobša, Nášel, Hyža