Lednová náborová akce Pojď hrát hokej ve Vítkovicích

Také druhé kolo náborové akce Pojď hrát hokej se ve Vítkovicích povedlo. Ostravský extraligový celek přivítal v pondělí 24. ledna v rámci Týdne hokeje na ledě tři desítky nových hokejových adeptů.

Již tradiční celosvazová akce Pojď hrát hokej má za cíl během jednoho týdne zmobilizovat všechny hokejové síly po celém Česku a přivést k hokeji co nejvíce nových zájemců a adeptů. V sezoně 2021/2022 se první kolo Týdne hokeje konalo v závěru září, druhý termín přivítal nejmenší hokejisty v posledním lednovém týdnu.

 

 

Ve Vítkovicích se většinou náborová akce v rámci Týdne hokeje koná hned na začátku, lednový termín roku 2022 nebyl výjimkou. V pondělí 24. ledna se v 15:30 hodin otevřely brány Multifunkční haly a přivítaly malé hokejové zájemce s jejich rodiči. Po nezbytné registraci získali noví uchazeči informace o tom, jak probíhají tréninky v přípravce HC VÍTKOVICE RIDERA, jak často, za jakých podmínek a co vše to vlastně s sebou přináší. Při současné koronavirové situaci byla preventivně zrušena společná prezentace. O to dříve a rychleji se ale děti dostaly na led. O úvod tréninku na kluzišti se postarali hráči starší přípravky Vítkovic, kteří na modelovém tréninku předvedli v praxi, jak probíhá příprava malých hokejistů. Poté už trenéři pozvali nové zájemce a účastníky náborové akce na led. Kluziště bylo rozděleno do jednotlivých sektorů, ve kterých trenéři s dětmi konkrétně formou hry pilovali jednotlivé hokejové dovednosti, ať už šlo o základní techniku bruslení, bruslení s holí a pukem, obratnost a další.

Celkem se lednového termínu náboru Pojď hrát hokej pod záštitou HC VÍTKOVICE RIDERA zúčastnilo 24 úplně nových malých zájemců, kromě toho dorazili i ti, kteří se již v minulosti akce účastnili. Číslo je to chvalitebné vzhledem k aktuální koronavirové situaci, dále vzhledem k pokročilému termínu v rámci hokejové sezony a v neposlední řadě také proto, že šlo už o druhou velkou náborovou akci v této sezoně a obecně nábor nových talentů ve Vítkovicích probíhá celoročně.