Nadstavba DHL ELJ: Vítkovice v pátek doma, v sobotu v Orlové

Začíná nadstavbová část DHL Extraligy juniorů. Hrací dny jsou pátek a sobota. Vítkovice hrají domácí dvojzápas. Spartu hostí v pátek v Multifunkční hale, Karlovy Vary ovšem v sobotu přivítají na zimním stadionu v Orlové.

Vítkovičtí junioři v posledním kole základní skupiny zpečetili postup do lepší nadstavbové skupiny O pořadí v play off. Účast ve vyřazovacích bojích mají jistou, teď už jen určit, ze které pozice a tedy na koho později narazí. Modro-bílí se tím především vyhnuli nevyzpytatelné skupině O play off, která nejen, že určí poslední čtyři účastníky vyřazovacích bojů, ale zároveň také určí jednoho sestupujícího. To se naštěstí Vítkovických netýká.

Nadstavba začíná už nyní. Hrací dny se vracejí na tradiční pátek – sobota s tím, že týmy jsou opět spárovány do regionálních dvojic, takže hrají ob týden doma, ob týden venku a se svým „spárovaným kolegou“ si vždy prohodí soupeře. Tradičně jsou Vítkovice spárovány s Třincem, a tak oba týmy čekají o víkendech stejní soupeři.

První soutěžní víkend nadstavbové části odstartují Vítkovičtí v pátek 8. prosince na ledě ostravské Multifunkční haly, od 17 hodin budou hostit pražskou Spartu.

V sobotu hrají modro-bílí druhý domácí zápas, ovšem souboj s Karlovými Vary se odehraje netradičně v Orlové. Důvodem je show Octagon v OSTRAVAR ARÉNĚ a také plánovaná odstávka kompresorů mražení obou ledových ploch vítkovické haly, hrát tak v sobotu v MFH nebude možné a Vítkovičtí našli azyl v Orlové, kde se na juniorský extraligový hokej těší. Zápas se hraje v sobotu 9. prosince v 16:30 hodin.

DHL Extraliga juniorů
NADSTAVBA O POŘADÍ V PLAY OFF