Osmáci vyhráli turnaj ve Vsetíně

Vítkovická osmá třída ovládla turnaj ve Vsetíně. Ve finále svěřenci trenéra Libora Pavliše přehráli pražskou Hvězdu 5:2. Díky účasti slovenských a polských mužstev měl turnaj mezinárodní charakter.

Turnaj osmých tříd ve Vsetíně hostil krásný nový sportovní areál Kapka Resort. Turnaj se hrál netradčním, avšak obvyklým systémem zápasů na dva poločasy, z nichž výsledek každého poločasu se počítal jako výsledek jednoho zápasu. Vítkovičtí tak v základní skupině vyzvali tři soupeře, ale výsledkově s nimi odehráli šest zápasů. Semifinále a finále se již hrály klasicky.

Svěřenci trenéra Libora Pavliše v zákaldní skupině prohráli jen jeden "poločas", porazili dvakrát Liptovský Mikuláš, jednou Hvězdu Praha a dvakrát Polsko výběr II. V semifinále narazili na Polsko výběr I a po těsné, ale zasloužené výhře postoupili do finále, kde jasně přehráli Hvězdu Praha na turnaji i podruhé a získali zlato.

Výsledky turnaje Vsetín - 8. třída

Vítkovice - Liptovský Mikuláš 6:0, 3:1