OSTRAVA HOCKEY CUP 2022 U14: Poprad mezi osmáky nejlepší, Vítkovice stříbrné

Mezinárodní mládežnický turnaj OSTRAVA HOCKEY CUP odstartoval kategorií do 14 let. Třídenní turnaj osmých tříd ovládl slovenský Poprad. Tým trenéra Petera Kloudy nasázel ve třech ze čtyř zápasů svým soupeřům dvojciferné výsledky. Jediným týmem, který výrazněji vzdoroval, byly domácí Vítkovice. Až třetí den a vzájemný zápas mezi Ostravany a kamzíky rozhodl. Tým zpod Tater nakonec i díky lepší koncovce vyhrál 11:5 a získal pohár pro vítěze OSTRAVA HOCKEY CUPU 2022 U14. Vítkovice skončily druhé, bronzový celek určila neskutečná bitva Slovanu s Duklou, třetí místo patří Trenčínu.

Na poslední chvíli se sice z turnaje odhlásil celek Českých Budějovic, nicméně i tak v kategorii osmých tříd čekala na účastníky kvalitní a mezinárodní prověrka. V prvním utkání se střetly domácí Vítkovice s Duklou Trenčín a i přes vyrovnaný úvod se nakonec utkání stalo celkem jednoznačnou kořistí ostravského celku, který zvítězil 6:2. Druhý duel turnaje se nesl doslova ve jménu demolice Slovanu Bratislava z holí hráčů Popradu. Ačkoli Belasí vyrovnali v polovině první třetiny na 1:1, konečný výsledek byl až příliš krutý, kamzíci zvítězili 9:2. V divokou přestřelku se následně proměnilo měření sil mezi Vítkovicemi a Pardubicemi. Ostravští výborným dvoubrankovým vstupem do utkání chtěli kontrolovat vývoj hry, jenže třetí třetina patřila právem Pardubicím a utkání muselo rozhodnout nastavení, ve kterém byli lepší domácí modro-bílí a zapsali druhou výhru, byť se ztrátou bodíku.

Dramaticky začal druhý den turnaje. V dopoledním utkání se střetly týmy Pardubic a Slovanu Bratislava. V závěru druhé třetiny byl stav shodný 4:4, jenže utkání zůstalo nedohráno poté, co trenéři Pardubic odvolali svůj tým do šaten a odmítli nastoupit do zbytku zápasu. Důvodem byla dvě zranění hráčů Dynama po tvrdých střetech s hráči Bratislavy. Dle regulí samozřejmě utkání skončilo kontumací 5:0 ve prospěch Slovanu. Nepovedený úvod druhého dne ale rychle vymazalo gólové představení Popradu, který naplno ukázal svou ofenzivní sílu a výsledkem 12:2 nedal šanci Dukle Trenčín. Nutno poznamenat, že zcela zaslouženě, kamzíci měli po celý zápas herní převahu a výsledek je odrazem jejich počínání. Ve třetím utkání druhého dne si Vítkovice poradily se Slovanem Bratislava 4:0, čímž navázaly na dva úspěchy předešlého dne a pro čtvrteční rozhodující fázi turnaje si vybojovaly dobrou pozici pro útok na celkové prvenství. Tabulce ale po druhém dni s jednobodovým náskokem vládl Poprad. Svou ofenzivní sílu kamzíci prokázali i ve svém druhém středečním utkání, Pardubice deklasovali 11:1 a s jednobodovým náskokem před Vítkovicemi měli po dvou dnech nejblíže k zisku poháru pro vítěze OSTRAVA HOCKEY CUPU 2022.

Poslední den turnaje zahájilo střetnutí Pardubic s Duklou Trenčín. Východočeši rozhodně neskládali zbraně, snažili se bojovat, ale i Dukla byla nad jejich síly a po prohře 3:7 se s OSTRAVA HOCKEY CUP 2022 Dynamo rozloučilo na posledním místě a se ziskem jediného bodíku. Pak přišel vlastně zlatý hřeb turnaje. Souboj dvou neporažených celků, tudíž finále turnaje. Vítkovice vyzvaly Poprad, který dosud neztratil ani bodík, na rozdíl od Ostravanů. Byli to domácí, kdo lépe začal utkání a po první třetině vedli 2:1! Dobře rozehraný zápas ale i přes značné úsilí skončil v náruči Popradu. Tým zpod Tater i v duelu dvou nejlepších naplno ukázal své bruslařské a střelecké schopnosti, Vítkovičtí se snažili dramatizovat, deset minut před koncem utkání snížili na rozdíl dvou branek za stavu 5:7, jenže závěr patřil Popradu. Výhra 11:5 znamenala definitivní potvrzení – Poprad vyhrál OSTRAVA HOCKEY CUP 2022 kategorie osmých tříd, Vítkovice získaly stříbro. O bronzovém celku měl rozhodnout poslední zápas – střetnutí Slovanu Bratislava s Duklou Trenčín. Dukla Trenčín v něm doslova vstala z mrtvých a v závěru ze stavu 5:7 srovnala na 7:7 a v prodloužení brala bronz.

Den 1 – výsledky

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

HC Slovan Bratislava – HK Poprad 2:9 (1:3, 0:3, 1:3)

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice 7:6 PP (3:1, 2:2, 1:3 – 1:0)

Den 2 – výsledky

HC Slovan Bratislava – HC Dynamo Pardubice 5:0 kontumačně (nedohráno za stavu 4:4 – Pardubice odmítly utkání dohrát)

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 2:12 (0:5, 2:3, 0:4)

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Slovan Bratislava 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

HC Dynamo Pardubice – HK Poprad 1:11 (1:3, 0:4, 0:4)