OSTRAVA HOCKEY CUP 2023: První den juniorského turnaje ovládla Jihlava

Pět dní nabitých špičkovým mládežnickým hokejem čeká na přelomu tohoto a příštího týdne vítkovické ledové plochy. Je tady tradiční mezinárodní OSTRAVA HOCKEY CUP – hokejový turnaj významně podpořený statutárním městem Ostrava. Letos se hraje ve dvou kategoriích. Jako první vstoupili do boje junioři, dvoudenní konfrontace pěti týmů ze čtyř zemí. Pátek patřil Jihlavě, která vyhrála oba zápasy, v těsném závěsu byly Vítkovice.

Turnaj juniorské kategorie v pátek ráno odstartoval tradiční mládežnický mezinárodní podnik OSTRAVA HOCKEY CUP. Hokejový turnaj, který pořádá domácí HC VÍTKOVICE RIDERA, je významně podporován statutárním městem Ostrava od svého samotného začátku a nejinak je tomu i letos.

Juniorský turnaj se hraje v pátek a v sobotu. Zápasy se hrají 3×15 minut, v případě nerozhodného výsledku se ihned přistupuje k nájezdům. Turnaje se účastní pět klubů ze čtyř zemí – kromě domácích Vítkovic také Dukla Jihlava, reprezentační výběr Polsko U20, slovenská Nitra a německý Schwenningen. Soutěž se hraje jednokolově každý s každým a vítězi a celkovém konečném pořadí rozhodne základní tabulka. Náročnost turnaje umocňuje fakt, že každý tým odehraje ve dvou dnech celkem čtyři zápasy.

Den první

Turnaj otevřelo střetnutí domácích Vítkovic s reprezentací Polska do 20 let. Ačkoli Poláci šlápli do utkání výrazně aktivněji, duel patřil zcela domácímu týmu. Vítkovičtí srovnali velice rychle krok s původně agresivně hrajícím soupeřem. A co bylo nejdůležitější, byli efektivní. Už v první třetině využili dvě šance a vedením 2:0 se nasměrovali za první výhrou v soutěži. Konečný výsledek 4:0 pro Vítkovice a první tři body na konto.

Ve druhém pátečním zápase vyzvala Jihlava německý Schwenningen a bylo to velice vyrovnané utkání. Němci však doplatili na svou nedisciplinovanost, ve třetí třetině byli pětkrát vyloučeni a Jihlava v závěru zápasu dokázala svůj tlak proměnit ve vedoucí a nakonec i vítězný gól. Dukla brala 3 body po výhře 2:1.

V odpoledním zápase se podruhé do akce pustili Vítkovičtí, Nitra hrála svůj první duel na turnaji a bylo vidět, že v úvod vůbec nezachytila. Domácí vedli už v 10. sekundě. Poté se ale hra ustálila. Vítkovičtí hráli bez některých opor a na ledě se strhla přestřelka, která za stavu 3:3 vyvrcholila samostatnými nájezdy. Penalty paradoxně vyšly lépe slovenskému celku, který je opanoval 2:0 a celé utkání vyhrál 4:3 po nájezdech.

Ve svém druhém vystoupení na turnaji si polští reprezentanti do 20 let spravili chuť a bezbrankovou porážku smazali jednoznačnou výhrou 5:0 nad německým Schwenningenem.

Poslední zápas pátečního programu obstaral souboj Jihlavy s Nitrou a hráči z Vysočiny nedali příliš možností pochybovat o tom, komu tento zápas bude patřit. Po výhře 4:0 se Dukla s šestibodovým ziskem vyhoupla do čela průběžného pořadí turnaje.