OSTRAVA HOCKEY CUP 2023: Vítkovičtí dorostenci slaví domácí triumf

Dramatický až do posledního zápasu a se sladkým koncem pro domácí tým. Takový byl dorostenecký OSTRAVA HOCKEY CUP 2023 – mezinárodní turnaj pořádaný za významné podpory statutárního města Ostravy. Zlato brali po nervy drásajícím průběhu Vítkovice, stříbro zůstalo Třinci, z bronzu se radovala Nitra.

Kategorií hráčů do 17 let pokračoval OSTRAVA HOCKEY CUP 2023 na ledech OSTRAVAR ARÉNY a Multifunkční haly. Mezinárodní mládežnický turnaj pořádal HC VÍTKOVICE RIDERA za významné podpory statutárního města Ostravy.

Tři dny, dvě haly, spousta hokejových bojů. Nervy až do konce. Ale se sladkým koncem pro domácí.

Mezinárodní punc měla samozřejmě i dorostenecká část OSTRAVA HOCKEY CUPU 2023. Týmy kategorie U17 se střetly ve složení Eisbären Berlín, HK Nitra, HC Oceláři Třinec, SK NASE Trenčianské Teplice. Vítkovice do soutěže šly dokonce se dvěma výběry, takzvaný tým modrá a takzvaný tým bílá (v podstatě „áčko“ a „béčko“. Utkání byla hrána 3×20 minut. Také v tomto případě se hrála pouze základní hrací skupina, každý s každým, bez play off. O to více ale byl průběh dramatický. S ohledem na počet účastníků se dorostenecký turnaj hraje tři dny a současně jak v MFH, tak na hlavní ploše OSTRAVAR ARÉNY.

Jak už bylo zmíněno, také letos se OSTRAVA HOCKEY CUP konal za významné podpory statutárního města Ostravy. Vstup na všechna utkání byl samozřejmě zdarma.

Lepší vstup do soutěže měli hráči Třince, kteří na úvod sbírali vítězství za vítězstvím. Vítkovický A-výběr, tedy tým modrá, si svou cestu turnajem notně zkomplikoval ve druhém dni porážkou s Nitrou. Vše si ale modro-bílí vynahradili skvělým vítězstvím nad Třincem. Souboj byl opět srovnán, oba kandidáti na výhru, oba rivalové z Moravskoslezského kraje měli stejný počet bodů. A začal boj na dálku.

Do souboje o prvenství mohly směle zasáhnout Trenčianské Teplice, tedy spíše select oblasti trenčianského kraje. Tomu ale stopku vystavil překvapivě vítkovický B-výběr „bílá“, když celek SK NASE porazil. Ve třetím dni soutěže už bylo jasné, že pokud ani jeden z vedoucích celků neklopýtne, bude je o zlatu jasno. Ani Třinec, ani Vítkovice nezavahály a vzhledem k tomu, že vzájemný zápas vyhráli Ostravané, byli to také oni, kdo opanoval celý turnaj. Na bronzovou příčku se na úkor původně favorizovanějších Trenčianských Teplic prosmýkla Nitra a slavila třetí místo. Mírně za očekáváním skončil německý Berlín, který dokázal porazit pouze vítkovický B-tým „bílá“ a jen díky tomu neskončil poslední.

Dorostenecký OSTRAVA HOCKEY CUP 2023 byl velice ofenzivně laděný. Tři zápasy skončily dvouciferným výsledkem a dva těsně pod hranicí 10 gólů ze strany vítězného týmu. Nejvyšší výsledek zaznamenaly Vítkovice „modrá“ proti Berlínu – 13:5.

Kategorie U17 (14. – 16. 8.)

Pondělí 14. srpna

HC VÍTKOVICE RIDERA modrá – HC VÍTKOVICE RIDERA bílá 7:2

Eisbären Berlín – SK NASE Trenčianské Teplice 2:5

HK Nitra – HC Oceláři Třinec 2:5