OSTRAVA HOCKEY CUP vstoupí do druhé dekády ve velkém: 4 kategorie, 24 týmů

Jedenáctý ročník mládežnického OSTRAVA HOCKEY CUPU nabídne dosud největší letní hokejovou podívanou. Už ne jen kategorie juniorů a dorostu. HC VÍTKOVICE RIDERA v polovině srpna za podpory statutárního města Ostravy uspořádá dvoutýdenní velkolepý přípravný turnaj, kterého se zúčastní 24 týmů ve 4 věkových kategoriích.

Ostrava Hockey Cup je tradiční mezinárodní mládežnický turnaj, který pořádá za významné podpory statutárního města Ostravy HC VÍTKOVICE RIDERA. Od prvního ročníku měl výbornou kvalitu, do Ostravy se sjížděla špičková česká i zahraniční mužstva. Namátkou jen například švédský Linköping, rakouský Salcburk, lotyšská Riga, reprezentace Běloruska či Polska. V prvních ročnících šlo výhradně o kategorii juniorů, později se přidala kategorie dorostu.

Jedenáctý ročník OSTRAVA HOCKEY CUPU ovšem nadepíše novou kapitolu. Do druhé dekády vstupuje vítkovický turnaj opravdu ve velkém. Stal se z něj dvoutýdenní podnik, kterého se postupně hned ve čtyřech věkových kategoriích zúčastní celkem 24 týmů. Mezinárodní zapojení zůstává zachováno – 24 týmů z 15 klubů z celkem 4 zemí.

„Podařilo se nám zajistit týmy z Česka, Německa, Slovenska a Polska. V kategorii juniorů nebude chybět reprezentační výběr Polska. Z Německa přijedou týmy z velkoklubu Eisbären Berlín a také ze Schwenningenu. Slovenskou špičku budou zastupovat v čele se Slovanem Bratislava také Dukla Trenčín, Nitra a Poprad. Jeden velký turnaj vypsaný pro čtyři kategorie. Po sportovní stránce to bude pro všechny výborná prověrka před startem sezony. Ještě jednou bychom rádi poděkovali statutárnímu městu Ostrava za podporu při realizaci takovéhoto velkého mládežnického podniku,“ zmínil sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

OSTRAVA HOCKEY CUP 2022 je vypsán pro čtyři kategorie, konkrétně U14 (8. třída), U15 (9. třída), U17 (dorost) a U20 (junioři). Podnik startuje v úterý 9. srpna soutěží kategorie U14. Závěr obstará již tradičně souboj v rámci juniorského turnaje, vítěz bude korunován 21. srpna.

Turnaj 8. třídy se bude hrát od 9. do 11. srpna, zúčastní se jej týmy HC VÍTKOVICE RIDERA, HC Dynamo Pardubice, HC Motor České Budějovice, HC Slovan Bratislava, HK Dukla Trenčín a HK Poprad. Hrát se bude výhradně v multifunkční hale.

Následovat bude víkendový turnaj dorostenecké kategorie U17. V něm se domácím Vítkovicím postaví HK Dukla Trenčín, Eisbären Berlín, polský regionální výběr Metropolia Silesia, HK Nitra a o pikantní náboj se postará také účast druhého ostravského týmu HC RT Torax Poruba. Dorostenecký turnaj se bude hrát souběžně jak v Multifunkční hale, tak na hlavní ploše OSTRAVAR ARÉNY.

Druhý týden bojů v rámci OSTRAVA HOCKEY CUPU odstartuje soutěž deváťáků, tedy kategorie U15, v úterý 16. a ve středu 17. srpna. Střetnou se v ní HC VÍTKOVICE RIDERA, HK Dukla Trenčín, HC Lvi Břeclav a HC Zubr Přerov. Hraje se opět pouze v MFH.

Vyvrcholením OSTRAVA HOCKEY CUPU 2022 bude juniorský turnaj, hraný od pátku 19. do neděle 21. srpna. Domácí Vítkovice v roli obhájců loňského prvenství vyzvou HC Dukla Jihlava, HC Dynamo Pardubice, reprezentace Polska do 20 let, Eisbären Berlín, Schwenninger Wild Wings, HC Slovan Bratislava a HK Nitra. Bude se hrát ve dvou skupinách jak v MFH, tak na hlavní ploše OSTRAVAR ARÉNY.

Vstup na všechny zápasy všech kategorií OSTRAVA HOCKEY CUPU 2022 je pro fanoušky zcela zdarma.