Pavel Trnka zpět v realizační týmu ČR „20“. Proti Finům a Švýcarům nastoupí i Matěj Prčík

V nově potvrzeném realizačním týmu české hokejové reprezentace do 20 let figuruje opět trenér vítkovické juniorky Pavel Trnka. Mužstvo čeká ve druhé polovině července přípravný kemp a 4 zápasy ve Finsku. V nominaci je i obránce Matěj Prčík.

Obránce Matěj Prčík obdržel pozvánku na sraz české reprezentace do 20 let a následné čtyři utkání ve finském Vierumäki. Trenéři povolali na kemp a dvojzápas s Finskem a dvojzápas se Švýcarskem celkem 29 hráčů a 18 náhradníků. Kemp se uskuteční v Chomutově od 13. do 18. července, následuje přesun do finského Vierumäki, kde se dvacítka utká ve středu 19. července se Švýcarskem poprvé, pak v pátek 21. července podruhé. V neděli 23. července český tým vyzve finský výběr do 19 let a přípravný podnik ukončí v pondělí 24. července střetnutím s finskou dvacítkou.

Koncem června došlo ke změnám v realizačním týmu české juniorské reprezentace. Poté, co se část trenérského štábu přesunula k hlavní kategorii národního týmu, výkonný výbor českého hokeje potvrdil nové složení realizačního týmu pro U20. Juniory povede Patrik Augusta a jeho asistenty budou Robert Reichel a Pavel Trnka, který i v nové sezoně povede juniory Vítkovic z postu hlavního trenéra.

Kemp v Chomutově a následný čtyřzápas ve Vierumäki ale bude řídit kombinovaný trenérský štáb. Přítomni budou jak Radim Rulík, který měl dvacítku původně vést, ale nově bude koučovat A-tým, tak také nový trenér Patrik Augusta a jako asistenti budou přítomní aktuálně noví trenéři A-týmu Jiří Kalous a Marek Židlický.