Po comebacku kanonáda! Juniorka smetla Zlín

Bez Pavla Trnky, ale pod vedením Darka Stránského vyrazili junioři Vítkovic do Zlína. Úvod nebyl z nejlepších, ale pak se rozjel modro-bílý brankostroj a pro Berany bylo těžké odnést z ledu všech sedm inkasovaných branek.

Posun trenéra Pavla Trnky do A-týmu znamenal uvolněné místo hlavního kouče juniorky. To obsadil po přesunu od dorostu Darek Stránský a premiérou týmu pod vedením nové dvojice Stránský – Ryšánek byl čtvrteční duel ve Zlíně.

Berani na svém ledě začali výborně. V 6. minutě modro-žlutí po gólech Nekvapila a Piláta 2:0. Vítkovičtí junioři ale i s novým koučem předvedli letos tolik oblíbený obrat. Nastartoval jej ve 12. minutě Vehovský. V 15. minutě bylo po brance Milaty srovnáno a v 19. minutě poslal Ostravany do vedení druhým gólem Vehovský. Hattrick Maxim Vehovský dokončil ve 28. minutě. Při střelecké chuti ale nebyl jen on, ale celý tým. Gólově se přidali ještě Saxa, Ślusarczyk a Muroň a Vítkovice po skvělém obratu naložily Zlínu 7:2!

V dalším utkání DHL Extraligy juniorů přivítají Vítkovice na svém ledě Pardubice. Duel hostí OSTRAVAR ARÉNA v sobotu 14. října od 13 hodin.

DHL Extraliga juniorů

Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA
2:7
(2:3, 0:1, 0:3)

Branky: 3. Nekvapil, 6. Pilát (Klimek, Čechmánek) – 12. Vehovský (Štiak, Man), 15. Milata (Chlán, Vehovský), 19. Vehovský, 28. Vehovský (Zapletal, Chlán), 44. Saxa (Milata, Fojtík), 52. Slusarczyk (Tobola, Štiak), 59. Muroň (Fojtík, Saxa). Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Mikšík, Komínek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 26. Střely na branku:

Berani Zlín: Málek – Zavřel, Šišák, Špaňhel, Lukaštík, Mikel, Burian – Klimek, Pilát, Tomek – Pešák, Nekvapil, Pražan – Holba, Vaculík, Čechmánek – M. Horský, Urban, Heš

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Puchala, Čuba, Kalandra, Bialy, Chaloupka, Man – Žídek, Štiak, Kovalčík – Milata, Tobola, Fojtík – Vehovský, Chlán, Slusarczyk – Muroň, Saxa, Zapletal