Škola a hokej? Jde to! Spolupráce se ZŠ Dvorského pokračuje

Vítkovický hokejový klub pokračuje i v další sezoně ve spolupráci se ZŠ a MŠ B. Dvorského 1 v Ostravě-Bělském lese. Premiérový ročník společného projektu propojení kvalitní výuky s plnohodnotnými tréninky hokejových žáků byl velice úspěšný.

Že nejde skloubit dohromady kvalitní výuka a plnohodnotný hokejový trénink? To je již dávno přežitý mýtus. Potvrzuje to i uplynulá sezona, ve které HC VÍTKOVICE RIDERA navázal na dříve úspěšné sportovní třídy a ve spolupráci se ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském lese připravil pro hráče svých žákovských družstev fungující kombinaci školy s vrcholovým sportem.

Spolupráce mezi školou a hokejovým klubem probíhala na vysoké úrovni, díky čemuž hráči žákovských celků docházející do ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském lese měnili vynikající servis jak po stránce výuky, tak po stránce sportovního rozvoje, tak také po stránce mimohokejové a školní. „Máme za sebou první rok úspěšné spolupráce se základní a mateřskou školou Dvorského v Bělském lese. Během této první sezony se do projektu zapojilo celkem 27 hokejistů – hráčů žákovských celků. Ti měli mimo klasické tréninky se svým týmem také dvakrát týdně individuální trénink navíc – jednou na ledě a jednou v tělocvičně. K tomu samozřejmě i servis kolem jako byly školou připravené svačiny, rozšířenou výuku tělesné výchovy na škole. Základem je samozřejmě upravený rozvrh hodin tak, aby škola a tréninky na sebe navazovaly a vzájemně se nepřekrývaly,“ hodnotí a prozrazuje detaily prvního ročníku spolupráce Vítkovic a základní školy Dvorského sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Právě úprava rozvrhu vyučovacích hodin a jeho skloubení s programem tréninků je hlavní devízou spolupráce mezi školou a vítkovickým klubem. Hráči, kteří se účastní projektu, nezameškají vyučovací hodiny, nebo opačně nepřicházejí o tréninky na úkor školní docházky. Takto systém fungoval před několika dekádami a vyprodukoval tu nejúspěšnější zlatou generaci českých hokejistů.

„Z ohlasů, které od rodičů zapojených hráčů máme, můžeme opravdu první rok spolupráce vyhodnotit jako velmi povedený,“ doplňuje slova sportovního ředitele trenér žákovských týmů HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Tomis, který byl i z pozice pedagoga působícího na ZŠ Dvorského do projektu nejvíce zapojený v průběhu jeho realizace během sezony.

„Samozřejmě cílem našeho projektu je zapojit do něj co nejvíce hráčů, aby všichni naši hráči a zároveň školáci měli co nejlepší podmínky jak pro školu a výuku, tak pro rozvoj svého sportovního zaměření. Noví zájemci mají možnost se na následující školní rok zapsat. Termín konce zápisu je už 31. května!“ upozorňuje Tomis, který je zároveň kontaktní osobou pro případné dotazy a konzultace (tel. č.: 736 452 829).

HC VÍTKOVICE RIDERA – ZŠ a MŠ B. Dvorského 1

Cíl: skloubit kvalitní výuku a školní docházku s plnohodnotným hokejovým tréninkem v rámci žákovských kategorií

Výhody:

• vzájemně provázaný školní rozvrh a program tréninků, aby škola a hokej na sebe navazovaly a vzájemně se nepřekrývaly
  • účastníci projektu – hráči – mají kromě klasických tréninků 2x týdně individuální trénink navíc (1x na ledě, 1x v tělocvičně
  • účastníci projektu – hráči – mají zajištěnou rozšířenou výuku tělesné výchovy na škole (5 hodin na 2 stupni)
  • účastníci projektu – hráči – dostávají ve škole svačinu (zajištěna stravovací režim)

Jak se přihlásit do projektu:

• kontaktní osoba: Mgr. Petr Tomis (trenér a pedagog), tel. č.: 736 452 829
  • POZOR: možnost zápisu na ZŠ a MŠ B. Dvorského 1 pro školní rok 2022/2023 je pouze do 31. 5. 2022!