Skvělý týden dorostu: Tři zápasy – tři výhry – devět bodů

Dorostenci Vítkovic se po reprezentační přestávce vrátili ve skvělé formě. Z náročného třízápasového týdne vytěžili maximální možný zisk bodů. Postupně vyhráli ve Zlíně a doma s Jihlavou i Kometou zapsali na konto 9 bodů.

Náročný týden se třemi zápasy zahájili dorostenci Vítkovic ve Zlíně. Bylo to vyrovnané utkání, které sice lépe načali domácí Berani, ale výsledkově patřilo Ostravanům. Urputné a spíše bojovně, než pohledně laděné utkání zlomili modro-bílí na svou stranu ve druhé třetině po gólech Svozila a Doudy. Zlín sice srovnal na 2:2, ale Vítkovičtí byli schopní zastavit nástup soupeře. Obrat nedovolili a ve 44. minutě vstřelil rozhodující a vítěznou branku Hofman.

Čtvrteční domácí duel byl oproti urputnému střetnutí ve Zlíně jednoznačně v herní a hlavně výsledkové režii Vítkovic. Modro-bílí gólově excelovali a soupeři nedali žádnou šanci. Už v 1. minutě otevřel skóre Daněk. Po trefách Hofmana, Zachariasze a Fasnera vedli Ostravané na vlastním ledě po první třetině 4:0. Pak už jen náskok zvyšovali. Ve 28. minutě přidal 5. gól Svozil. V 57. minutě opět Daněk. Jihlava se zmohla na čestný úspěch v 58. minutě, na 6:1 snižoval Rotushniak, aby hned vzápětí pečetil na konečných 7:1 svou druhou trefou Svozil.

Do třetice v tomto týdnu a do třetice vítězně. Vítkovičtí dorostenci uzavřeli náročný program v sobotu opět na vlastním ledě. Souboj s Kometou začal lépe pro Brňany, kteří v 16. minutě vedli už 2:0. Ostravané se rozjížděli pomaleji, ale zato jim patřila prostřední část. Ještě v první třetině snížil Zachariasz, a poté přišly trefy Fasnera, Maxmiliana Mana a Daňka a rázem v polovině utkání vedli domácí 4:3 a náskok už si vzít nenechali. Ve 47. minutě vedení Vítkovic potvrdil Nazad a hráči s rytířem Vítkem se ziskem plného počtu bodů uzavřeli i třetí duel týdne, Kometu porazili 5:3.

Devět bodů z tohoto týdne mocně pomohlo týmu trenérů Jana Vavrečky a Romana Mrázka v tabulce skupiny B. První fáze sezony se blíží ke konci a bojuje se o postup do lepší skupiny. Vítkovičtí aktuálně se 33 body drží 3. příčku, o bod před Hradcem Králové, ale s náskokem už 4 bodů na Kometu, která má navíc už odehráno o jedno utkání více.

Další zápasy hrají dorostenci Vítkovic ve čtvrtek 23. listopadu v Olomouci a v sobotu 25. listopadu doma s Třincem.

Extraliga dorostu

Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA
2:3
(1:0, 1:2, 0:1)

Branky: 8. Kos (Pečner, M. Sedláček), 38. Pluskal (Holba) – 22. Svozil (A. Vítek, Daněk), 30. Douda, 44. M. Hofman (Zachariasz, Nazad). Rozhodčí: Blaha – Kučera, Jurčík. Vyloučení:7:5 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 43. Střely na branku: 30:26.

Berani Zlín: Šimšálek – M. Sedláček, Frömel, Mořkovský, J. Kubečka, Uřičář, T. Schmied, F. Sedláček – Nesrsta, Kočica, Venený, Pluskal, Doležal, Škrip, Matěj Holba, Pečner, Plšek, Kos

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga – Sedlák, A. Drábek, M. Fojtík, Szarowski, Zatloukal, Kisza, A. Vítek – Svozil, A. Daněk, Plško, Douda, Zachariasz, Max. Man, Mareš, Nazad, Rončka, M. Hofman

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dukla Jihlava
7:1
(4:0, 1:0, 2:1)

Branky: 1. Daněk (Svozil, Kisza), 2. Hofman (Nazad, Zatloukal), 6. Zachariasz, 18. Fasner (Drábek, Zatloukal), 28. Svozil (Douda), 57. Daněk (Kisza, Drábek), 58. Svozil (Daněk) – 58. Ratushniak (Koníř, Adamec). Rozhodčí: Šutara – Gančařík, Konvička. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 30:26.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga – Fojtík, Drábek, Sedlák, Zatloukal, Kisza, Vítek – Nazad, Svozil, Daněk – Douda, Zachariasz, Hofman – Rončka, Fasner, Man

HC Dukla Jihlava: Bican – Zmrhal, Podroužek, Verbeshchuk, Holas, Slavíček, Tomica – Katolický, Adamec, Hospodka – Chvátal, Nejedlý, Koníř – Kytka, Lukáš, Kouba – Grabowski, Ratushniak

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno
5:3
(1:2, 3:1, 1:0)

Branky: 18. Zachariasz (Max. Man), 26. Fasner (A. Drábek), 28. Max. Man (Rončka, Zachariasz), 30. A. Daněk (M. Fojtík), 47. Nazad (Zatloukal) – 13. Štulo (Čajka), 16. Brabenec (Panasenko, Štulo), 22. Šulla (J. Veselý). Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Klimek. Vyloučení: 12:16. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 186. Střely na branku: 27:33.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga – Zatloukal, A. Drábek, A. Vítek, Kisza (A), Sedlák, M. Fojtík, Szarowski – M. Hofman, Fasner (A), Nazad – A. Daněk, Svozil, Douda (C) – Rončka, Zachariasz, Max. Man – Plško

HC Kometa Brno: V. Král – Vyhlídal (A), Polák, J. Veselý, Panasenko, M. Mátl (C), Krämer, Bína – Štulo, Kubín, Šebela (A) – Kerbler, Brabenec, Šulla – Čajka, Stibůrek, Š. Daněk – Kukleta