Spolupráce se ZŠ Dvorského úspěšně pokračuje! Zápisy do 1. tříd na začátku dubna

Úspěšně obnovený projekt partnerství mezi hokejovým klubem a základní školou se specializovanými sportovními třídami pokračuje dál. HC VÍTKOVICE RIDERA i ZŠ B. Dvorského v Ostravě-Bělském lese mají ze vzájemné spolupráce jednoznačně výhody, nejvíce ale profitují samozřejmě žáci, kteří nemusejí volit mezi školou a sportem. Zápis nových prvňáčků se už blíží, začne hned po Velikonocích.

Kvalitní školní výuka a profesionální hokej? Jde to skloubit! V podmínkách HC VÍTKOVICE RIDERA určitě. Vítkovický hokejový klub nadále pokračuje v dnes již úspěšné spolupráci se ZŠ B. Dvorského v Ostravě- Bělském lese. Do zdejších sportovně specializovaných tříd chodí od roku 2021 hráči vítkovických žákovských týmů.

Spolupráce mezi školou a hokejovým klubem probíhá již od roku 2021 na vysoké úrovni, díky čemuž hráči žákovských celků docházející do ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském lese mají vynikající servis jak po stránce výuky, tak po stránce sportovního rozvoje, tak také po stránce mimohokejové a školní. Došlo tak v moderních podmínkách k obnově kdysi fungujících sportovních tříd. „Naše spolupráce se základní a mateřskou školou Dvorského v Bělském lese přináší své ovoce. Jednoznačnou a nespornou výhodou je, že rozvrh ve škole i program tréninků jsou navzájem provázané, takže nejdou do vzájemné kolize. Naši žáci stíhají kvalitní výuku ve škole i plnohodnotný hokejový trénink na ledě i mimo něj. Samozřejmostí jsou i svačiny či rozšířená výuka tělesné výchovy na škole. Tohle je přesně to, co je potřeba dělat při výchově hokejové mládeže,“ připomíná sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Právě úprava rozvrhu vyučovacích hodin a jeho skloubení s programem tréninků je hlavní devízou spolupráce mezi školou a vítkovickým klubem. Hráči, kteří se účastní projektu, nezameškají vyučovací hodiny, nebo opačně nepřicházejí o tréninky na úkor školní docházky. Takto systém fungoval před několika dekádami a vyprodukoval tu nejúspěšnější zlatou generaci českých hokejistů.

„V aktuálním školním roce navštěvuje naši základní školu 73 hokejistů. Od roku 2021 to je již 84 hokejistů celkem ,“ doplňuje slova sportovního ředitele trenér žákovských týmů HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Tomis, který je i z pozice pedagoga působícího na ZŠ Dvorského do projektu nejvíce zapojený.   „Samozřejmě cílem našeho projektu je zapojit do něj co nejvíce hráčů, aby všichni naši hráči a zároveň školáci měli co nejlepší podmínky jak pro školu a výuku, tak pro rozvoj svého sportovního zaměření. Noví zájemci mají možnost se na následující školní rok zapsat. Zápis do prvních tříd na školní rok 2024/2025 se uskuteční 2. a 3. dubna!“ upozorňuje Tomis, který je zároveň kontaktní osobou pro případné dotazy a konzultace (tel. č.: 736 452 829).  

HC VÍTKOVICE RIDERA – ZŠ a MŠ B. Dvorského 1

  Cíl: skloubit kvalitní výuku a školní docházku s plnohodnotným hokejovým tréninkem v rámci žákovských kategorií  

Výhody:

  • vzájemně provázaný školní rozvrh a program tréninků, aby škola a hokej na sebe navazovaly a vzájemně se nepřekrývaly
  • účastníci projektu – hráči – mají kromě klasických tréninků 2x týdně individuální trénink navíc (1x na ledě, 1x v tělocvičně
  • účastníci projektu – hráči – mají zajištěnou rozšířenou výuku tělesné výchovy na škole (5 hodin na 2 stupni)
  • účastníci projektu – hráči – dostávají ve škole svačinu (zajištěna stravovací režim)
 

Jak se přihlásit do projektu:

  • kontaktní osoba: Mgr. Petr Tomis (trenér a pedagog), tel. č.: 736 452 829

ZÁPIS DO 1. TŘÍD PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

  • 2.4.2024 (úterý) od 16:30 proběhne sportovní testování
  • sebou sportovní oblečení
 

ZÁPIS DO 2. - 9. TŘÍD PRO ŠKONÍ ROK 2024/2025

  • 30.5.2024 v 16:30 sportovní testování 
  • 16:25 sraz před vstupem na 1.stupeň
  • sebou sportovní oblečení