Víkend juniorů: Výhra v Hradci, ale nezdar v Pardubicích

Vítkovičtí junioři se nadále drží ve dvanáctce zajišťující bezpečí před záchranářskými boji. V pátek úspěšně zvládli zápas na ledě Hradce Králové, ale na výhru bohužel nenavázali v sobotu v Pardubicích.

Z východočeského tripu se junioři Vítkovic vracejí se třemi body. Svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka v pátek zvládli úspěšně v Hradci Králové odvetu úterního vítězného zápasu a Mountfield HK v tomto týdnu porazili podruhé. Východočeši sice dvakrát vedli, ale góly Krejsy a Kubíka znamenaly pokaždé vyrovnání. Stav 2:2 zlomil v polovině utkání ve prospěch Ostravanů Macias, na něj navázal v 50. minutě Prčík a v 60. minutě pečetil výhru modro-bílých v poměru 5:2 Kotásek.

K sobotnímu zápasu se Vítkovičtí přesunuli do nedalekých Pardubic a úvod utkání pařil jim. Skóre otvřel v 15. minutě obránce Smolka. Dynamo ale naplno využilo domácí výhody, v 16. minutě vyrovnalo Lichtagem. Nerozhodný stav vydržel do 25. minuty a pak utkání ovládli naplno domácí po výhře 6:1.

Vítkovičtí jsou tak po 34 zápasech základní části na 11. místě. Na klíčovou 13. pozici mají náskok jednoho bodu, ale rovněž mají utkání k dobru. Prvních dvanáct celků základní části hraje play off, týmy umístěné na 13. až 20. místě jsou v pásmu ohroženém přímým sestupem respektive baráží.