Vítězná série juniorů skončila až v 9. zápase

Osm vítězných zápasů, měsíc plný výher, mají za sebou junioři Vítkovic. Bohužel poslední říjnový víkend jejich dominantní šňůru ukončil. Modro-bílí padli na Kometě a neuspěli ani v Třinci.

Celá DHL Extraliga si už brousila zuby na Vítkovice. Modro-bílí dokázali vyhrávat měsíc v kuse, přesně osm vítězných zápasů v řadě připsali na své konto.

Poslední říjnový víkend zastavil jejich vítěznou šňůru. Své do výsledků řekl i fakt, že při viróze A-týmu se do extraligového kádru posunuli nově i útočníci Maxim Vehovský a Jakub Ślusarczyk. A tak trenéři Darek Stránský a Roman Ryšánek neměli k dispozici pro utkání v Brně a v Třinci nejen zmíněné, ale také útočníka Přibyla a obránce Prčíka.

Na ledě Komety Vítkovičtí nezačali vůbec špatně. Utkání bylo dlouho vyrovnané s řadou šancí na obou stranách. Ani jeden z celků neměl prvních 40 minut vyloženě navrch, což potvrzoval i stav – po dvou třetinách na ukazateli skóre stále svítilo 0:0. Byli to Ostravané, kdo se jako první prosadil, hned ve 42. minutě minutě se trefil Hanák. Kometa ale srovnala do 41 sekund z hole Kuswita. Remíza 1:1 následovala až do 57. minuty, kdy ji rozčísl Mots. Vítkovice musely hrát vabank a risk se nevyplatil, na konečných 3:1 pro Brno uzavřel Boltvan. „Bylo to takové urputné. První třetina bych řekl že byla vyrovnaná. V té druhé nás soupeř víc přestřílel a měl územní tlak. V té třetí třetině jsme uskočili o jednu branku a z mého pohledu to bylo takové nešťastné, že jsme dostali hned z další střely. Potom chyba v oslabení, která ten zápas rozhodla,“ shrnul hlavní trenér vítkovické juniorky Darek Stránský.

Po neúspěšném, leč vyrovnaném zápase v Brně přišlo sobotní derby na ledě Třince. Oceláři v něm ale nedali Vítkovicím šanci. Prakticky od začátku bylo utkání v jejich režii. Utkání otevřel gólem ze 2.minuty Šilar. Na 2:0 zvyšoval v 9. minutě Kurbaka. Třetí branku slezského celku přidal ve 34. minutě Sikora a ve třetí třetině červeno-bílí přidali další dva góly z holí Spěváčka a Cedza. Nejen výhra 5:0, ale také jasná střelecká převaha 60:28 favorizovaly Třinec.

Vítkovice ještě před reprezentační přestávkou čeká domácí dvojzápas. Ve čtvrtek 2. listopadu hostí na svém ledě Duklu Jihlava, v sobotu 4. 11. přivítají Zlín. Pak následuje pauza až do 16. listopadu.

DHL Extraliga juniorů

HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA
3:1
(0:0, 0:0, 3:1)

Branky: 42. Kuswito (Jurný, Pavlík), 57. Mots (Ekrt, Rakus), 59. Boltvan – 42. M. Hanák (Milata, Žídek). Rozhodčí: Grygera, Mejzlík – Kleprlík, Augusta. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 55:38.

HC Kometa Brno: Kavan – Ulbricht (A), F. Němec, Zubíček, D. Svoboda, Bůžek, Jurný, Kuswito – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – Mots, Ekrt, Rakus – Veselský, D. Moravec, Chludil – Pavlík, Halačka, Habermann

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Chaloupka (A), Bialy, Man, Kalandra, Puchala (C), Vi. Glos, Čuba – Tobola, Štiak (A), Chlán – Žídek, M. Hanák, Milata – Muroň, Zapletal, Saxa – Kovalčík

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA
5:0
(2:0, 1:0, 2:0)

Branky: 2. Šilar (Gerych, Holinka), 9. Kurbaka (Cedzo, Buják), 34. Sikora, 43. Spěváček (Pospíšil, Bartoš), 49. Cedzo (Kurbaka, Buják). Vyloučení: 5:3, navíc Mikula (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za vražení Využití: 0:0 V oslabení: 1:0. Diváci: 65 Střely na branku: 60:28.

HC Oceláři Třinec: Král – Andrle, Horváth, Volas, Kurbaka, Ošmera, Pospíšil, Buják – Cedzo, Sikora, Kozlík – Šilar, Holinka, Gerych – Lysak, Bartoš, Spěváček – Blaha, Mikula

HC VÍTKOVICE RIDERA: Smolka – Chaloupka, Bialy, Man, Kalandra, Puchala, Glos – Tobola, Štiak, Chlán – Žídek, Hanák, Milata – Muroň, Kovalčík, Saxa