Vítězná šňůra juniorů pokračuje! Šest výher v řadě

Vítkovičtí junioři i nadále drží neporazitelnost v úvodu nové sezony DHL Extraligy. Ve třetím soutěžním víkendu navázali na předchozí čtyři vítězství výhrami nad Olomoucí a Zlínem. Tabulku vedou s pětibodovým náskokem.

Vynikající vstup do nové sezony pokračuje. Junioři Vítkovic navázali na vítězství prvních dvou víkendů i v tom třetím. Se šesti výhrami v řadě jsou jediným neporaženým celkem letošní sezony a zaslouženě tak s pětibodovým náskokem vedou tabulku DHL Extraligy.

Svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka zvládli těžký domácí čtyřzápas. O minulém víkendu přehráli Plzeň i Spartu a tentokrát nedali šanci ani Olomouci a Zlínu.

Zápas s Hanáky v pátek měl jednoznačnější průběh. Ostravané do něj vlétli tříbrankovou první třetinou, čímž prakticky rozhodli o svém tříbodovém triumfu, konečný stav 5:2. To v sobotu se Zlínem to bylo o něco dramatičtější, ale modro-bílí si přesto udrželi převahu a o výhře 4:2 po dvou vyrovnaných třetinách rozhodli dvěma brankami v periodě poslední.

Po šesti kolech mají junioři Vítkovic výbornou bilanci 5 výher za tři body a jedné výhry v prodloužení. Jsou také produktivní, když ve zmíněných 6 utkáních vstřelili 21 gólů, naopak inkasovali jen 7krát. I to je důvod, proč se vítkovické brankářské duo drží na čele statistik – Darek Bartošák má úspěšnost zákroku 96,1%, druhý Denis Irgl 95,7%.

Po čtyřech zápasech na domácím ledě zamíří v posledním zářijovém soutěžním víkendu Ostravané na východ Čech, budou hrát v Pardubicích a v Hradci Králové