Vítkovičtí v nominaci ČR "18" na Hlinka Gretzky Cup

Úvodní vrchol sezony reprezentace do 18 let klepe na dveře. Je to sice přípravný turnaj, ale Hlinka Gretzky Cup má u nás i ve světě obrovský zvuk a vedle mistrovství světa této kategorie je vrcholným podnikem. Trenéři zveřejnili nominační listinu hráčů pro letošní ročník a ani tentokrát v ní nechybí vítkovičtí zástupci.

Trenér David Čermák nominoval pro samotný Hlinka Gretzky Cup primárně 23 hráčů. Kromě toho však má v rezervě pro přípravný kemp ještě dalších 18 náhradníků. Mezi hráče přímo v nominaci na turnaj je i vítkovický obránce Jakub Fibigr, který byl navíc nedávno vybrán na draftu kanadské juniorské CHL jako celkově 16. týmem Mississauga Steelheads.

Mezi náhradníky pro turnaj a účastníky přípravného kempu jsou Marek Chaloupka a Sebastian Glas. Glas rovněž prošel letošním draftem juniorské CHL, jako celkově 95. si jej vybral Moncton Wildcats.

Program reprezentační osmnáctky je následující: tým se sejde v Břeclavi ve čtvrtek 27. července k tréninkům přípravného kempu. V sobotu 29. července pak startuje Hlinka Gretzky Cup utkáním s Kanadou. Další zápasy čekají Čechy v pondělí 31. 7. s USA, v úterý 1. 8. s Německem a ve středu 2. 8. se Švédskem.