Dorost nečekaně padl s Valachy, chuť si spravil v Olomouci

Dorostenci jsou na prvním místě své skupiny stále, nic s tím neudělala ani překvapivá porážka od Vsetína.

Vítkovický dorost sice už není zcela stoprocentní, ale i přesto je nadále jasným králem východní skupiny. Tým trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky po těsném neúspěchu ve Zlíně doma nečekaně ve čtvrtek padl se Vsetínem. Valachům výborně zachytal brankář Konečný, který udržel ostravské kanonýry na uzdě. Výhra 2:0 byla cenným skalpem žluto-zelených.

Třetí porážku v řadě ale dosavadní hegemon z Vítkovic připustit nechtěl a ani nepřipustil. Sobotní konfrontace na olomouckém ledě se po bezbrankové první třetině změnila v přetahovanou, ve které byli produktivnější a tedy i úspěšnější modro-bílí. Za výhru 6:4 na Hané brali tři body a nadále vedou tabulku východní skupiny. Druhý Třinec ztrácí tři body.

Lídrem produktivity mužstva je kapitán Matěj Štiak, ve 12 zápasech posbíral 18 bodů za 7 gólů a 11 asistencí. Brankář Jakub Smolka s průměrem 94,59% je v celkové statistice Extraligy dorostu na děleném 2. místě s jihlavským Adamem Černým.

Vítkovický dorost hraje další duel na statní svátek 28. října v Multifunkční hale proti Přerovu. Sobota 30. října se ponese ve znamení zápasu s Draky v Šumperku.

10 HC AZ Havířov 2010 12 2 0 0 10 20:42 6
Z – počet zápasů, V – počet výher, VP – výhry v prodloužení, PP – prohry v prodloužení, P – počet porážek, B – počet bodů