Dorost neúspěch v Boleslavi vystřídal triumfem v Hradci

Jako den a noc. Takové byly výsledky dorostenců Vítkovic o víkendu. Modro-bílí nejprve překvapivě vysoko padli v Mladé Boleslavi, ale pak sebrali v Hradci Králové všechny body.

Černý pátek a krásná sobota. Takový byl program dorostenců Vítkovic o prvním soutěžním víkendu po reprezentační přestávce. Svěřenci trenérů Jana Vavrečky a Romana Mrázka se nejprve představili v Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů se ale modro-bílým vůbec nedařilo. Domácím Bruslařům vyšlo vše, na co sáhli. V každé třetině vstřelili tři branky. Ostravané dokázali vzdorovat jen v úvodu, když na první gól Hanyše odpověděl Zachariasz. Do 14. minuty vedli domácí 3:1 a pak už jen navyšovali skóre na konečných 9:1.

Nezdar v Mladé Boleslavi ale Vítkovičtí velice rychle hodili za hlavu. V Hradci Králové zabrali už od začátku. Skóre otevřel ve 3. minutě Svozil. Mountfield kontroval v 11. minutě Hendrychem, modro-bílí ale trpělivě spoléhali na svou hru a hlavně střeleckou převahu, která se do výsledku promítla především ve třetí třetině. V závěru té druhé vrátil Ostravanům vedením Nazad. V již zmíněné třetí periodě pak Ladislav Svozil góly ze 41. a 48. minuty zkompletoval hattrick a v 58. minutě pečetil Daněk na konečných 5:1 pro Vítkovice. „Přijeli jsme do Hradce udělat nápravu posledního výsledku, takže jsme vstoupili do zápasu jinak naladění. Hráli jsme jednoduše a zodpovědně, kvalitně jsme pracovali. Utkání bylo dlouho vyrovnané, naše píle a dobrá práce v obraně nás nakonec dovedla k výhře,“ konstatoval po vítězném zápase trenér Jan Vavrečka.

Poslední únorová utkání odehrají dorostenci HC VÍTKOVICE RIDERA doma – ve čtvrtek 22. února od 17 hodin proti Přerovu na hlavní ploše OSTRAVAR ARÉNY a v sobotu 24. února od 13 hodin v Multifunkční hale proti Pardubicím.

Extraliga dorostu – skupina O pořadí v play off

BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA
9:1
(3:1, 3:0, 3:0)

Branky: 3. Hanyš (Kurka, Beran), 10. Maxin (Hartman, Kristek), 14. Maxin (Fink), 28. Kurka, 30. Kurka (Hanyš, Beran), 35. Václavík (Matějka), 48. Hanyš (Kurka, Beran), 50. Kurka (Václavík), 54. Beran (Kurka) – 6. Zachariasz (Kisza, Man).. Rozhodčí: Bernat – Brož, Boček. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 44:25.

BK Mladá Boleslav: Kovář F. – Kovář D., Doležel, Čermák, Hájek, Hora, Šilhavý – Hanyš (A), Beran (A), Kurka – Hartman, Matějka, Kristek (C) – Hrouda, Fink, Maxin – Václavík

HC VÍTKOVICE RIDERA: Varga (35. Skoumal) – Szarowski, Drábek, Fojtík (A), Zatloukal, Lyčka, Kisza, Vítek – Svozil (A), Daněk, Plško – Šebesta, Sedlák, Zachariasz – Hofman, Nazad (C), Rončka – Man

Mountfield HK – HC VÍTKOVICE RIDERA
1:5
(1:1, 0:1, 0:3)

Branky: 11. Hendrych (Frolík, T. Vítek) – 3. Svozil (Hofman, Nazad), 36. Nazad (Hofman, Drábek), 41. Svozil (Fojtík, Nazad), 48. Svozil (Nazad), 58. Daněk (Šebesta). Rozhodčí: Veinfurter – Šesták, Zahradníček. Diváci: 123. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 43:27.

Mountfield HK: Petřík – Pavlík, Šanc, Vencl, Pánek, Janeček, Wališ – Vondruška, Václavíček, T. Vítek, Hornych, Klíma, Hendrych, Frolík, Páleník, Koklar

HC VÍTKOVICE RIDERA: Skoumal – Fojtík, Zatloukal, Lyčka, Kisza, A. Vítek, Drábek – Zachariasz, Hofman, Rončka, Nazad, Svozil, Daněk, Plško, Šebesta, Sedlák, Man