Dorost uvítal nového trenéra domácí výhrou

Pod vedením obměněné trenérské dvojice Jan Vavrečka – Roman Mrázek se dorostencům Vítkovic dařit nepřestalo. Soutěžní víkend odstartovali domácí výhrou nad Olomoucí 5:1.

Posun Pavla Trnky z juniorky do A-týmu znamenal přesuny trenérů i u dalších mládežnických celků. Poté, co Darek Stránský obsadil post hlavního kouče juniorů, dostali dorostenci nového šéfa lavičky v podobě dosavadního kouče 9. třídy Jana Vavrečky. Vavrečka to na střídačce dorostu dobře zná, v nedávných sezonách jej ve Vítkovicích úspěšně vedl.

Ostravští dorostenci uvítali svého nového trenéra povedeným výkonem, produktivní hrou a hlavně tříbodovým vítězstvím. Ve čtvrtečním duelu na vlastním ledě nedali Olomouci prakticky žádnou šanci. Za výhrou 5:1 vykročili už tříbrankovou první třetinou. Hanáci se zmohli jen na čestný úspěch, když snižovali ve 44. minutě na 1:4 ze svého pohledu.

Další utkání Extraligy dorostu hrají Vítkovice v sobotu 14. října od 13 hodin na ledě HC Oceláři Třinec.

Extraliga dorostu

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc
5:1
(3:0, 1:0, 1:1)

Branky: 5. Mareš (Max. Man, Sedlák), 5. Nazad (Zatloukal, A. Drábek), 9. Mareš (Sedlák), 22. A. Daněk (M. Fojtík, Svozil), 44. Douda (Nazad) – 54. Navrátil (Holaň). Rozhodčí: Koziol – Konvička, Klimek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: X:X. Diváci: 156.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Špírek (Varga) – M. Fojtík, Sedlák, Kisza, Zatloukal, Lyčka, Szarowski, A. Drábek – Rončka, Nazad (A), Fasner (A), Svozil, A. Daněk, Max. Man, M. Hofman, Mareš, Douda (C), Šebesta

HC Olomouc: Žbánek (Jareš) – Hubáček, Vaněk, V. Černý, Holéczy, Holaň, Přidal (A), Dušák – Prokop, Navrátil (C), Brym, Harásek, Koryčanský, Sekanina, Bartok, Krásny, Minář (A), Balog