Dorost vyřadil Budějovice a ve čtvrtfinále jde na Vary

Výhra v Českých Budějovicích 2:1 a následně domácí výhra 7:2 znamenají, že dorostenci Vítkovic postoupili přes Motor do čtvrtfinále play off Extraligy dorostu. Modro-bílé čeká od pondělí 18. března bitva proti Karlovým Varům, tentokrát se hraje už na tři vítězné zápasy.

Foto: Juniorský hokej – Ronald Hansel

Vítkovičtí dorostenci rozehráli sérii předkola play off Extraligy dorostu na ledě Českých Budějovic a po koncentrovaném výkonu urvali v sérii na dvě výhry první bod za úspěch 2:1. Souboj s Motorem tak Ostravané mohli uzavřít hned v pátek na vlastním ledě. A také se tak stalo. Prakticky od začátku to byl ofenzivní, ale hlavně efektivní koncert Vítkovických. V 11. minutě se poprvé prosadil domácí hráč, byl to Jiří Douda, kdo odstartoval gólové žně, které poslaly vítkovický dorost do čtvrtfinále. V 17. minutě tentýž hráč zvyšoval na 2:0. Rychlý byl ze strany Vítkovic úvod druhé třetiny, hned po jejím začátku se prosadil v oslabení Nazad, další gól přidal ve 25. minutě Daněk. Na 5:0 zvyšoval ještě ve 28. minutě Nazad. Motor se připomenul až ve 34. minutě přesilovkovým snížením Koníře. Odpovědí domácích byl rovněž přesilovkový gól Kiszy na 6:1, to už se hrála 3. třetina. V 50. minutě se hosté prosadili podruhé a v utkání naposledy, trefil se Schmied. Uplynula necelá minuta a za domácí se prosadil Hofman. Vítkovice ve druhém zápase předkola rozstřílely Budějovice 7:2 a postoupily do čtvrtfinále Extraligy dorostu.

Mezi nejlepšími osmi celky soutěže čeká svěřence trenérů Jana Vavrečky a Romana Mrázka karlovarská Energie. Čtvrtfinále se již hraje na 3 vítězné zápasy a začíná se dvojzápasem na ledě lépe postaveného, tedy v Karlových Varech. Série startuje v pondělí 18. března. Odvetná utkání na ostravském ledě jsou naplánována na pátek 22. března od 17:00 v Multifunkční hale a případně také na sobotu 23. března (15:00, MFH). Případný rozhodující 5. zápas by se hrál znovu ve Varech v pondělí 25. března.

Extraliga dorostu – PLAY OFF

PŘEDKOLO

HC VÍTKOVICE RIDERA – Banes České Budějovice
(2:0, 3:1, 2:1)

Konečný stav série: 2:0

Branky: 11. Douda (Svozil, Man), 17. Douda (Svozil, Lyčka), 22. Nazad, 25. Daněk (Rončka), 28. Nazad (Vítek, Drábek), 48. Kisza (Douda), 51. Hofman (Nazad, Fasner) – 34. Koníř (Mařík, Blažek), 50. Schmied (T. Přibyl, Čečetka). Rozhodčí: Čech, Pavel – Bartoň, Cygal. Diváci: 186. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 32:29.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Skoumal – Fojtík, Szarowski, Lyčka, Kisza, Vítek, Drábek – Zachariasz, Hofman, Fasner, Plško, Rončka, Nazad, Svozil, Daněk, Douda, Man

Banes Motor České Budějovice: Novák (28. Jelínek) – Matějka, Schmied, Jaroš, Blažek, Benák, Smejkal – Koníř, O. Přibyl, Fleischman, Mařík, Novotný, Čečetka, Hřebejk, Muška, T. Přibyl

ZÁPAS 1

Banes Motor České Budějovice – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Stav série: 0:1

Branky: 3. Lev (Koníř, Mařík) – 2. Douda (Hofman, Mareš), 47. Zachariasz (Daněk, Rončka). Rozhodčí: Svobodová, Červenka – Teršíp, Kubas. Diváci: 150. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:36.

Banes Motor České Budějovice: Novák – Matějka, Schmied, Jaroš, Blažek, Benák, Smejkal – Koníř, Lev, Fleischman, Mařík, Novotný, Čečetka, Hřebejk, Muška, T. Přibyl, O. Přibyl

HC VÍTKOVICE RIDERA: Skoumal – Fojtík, Szarowski, Lyčka, Kisza, Vítek, Drábek – Man, Mareš, Rončka, Nazad, Svozil, Daněk, Douda, Zachariasz, Hofman

ČTVRTFINÁLE

HC Energie Karlovy Vary – HC VÍTKOVICE RIDERA