Dorost vzdoroval marně, Sparta postoupila ve dvou zápasech

Vítkovickým dorostencům skončila sezona v osmifinále play off. V sérii s pražskou Spartou tahali modro-bílí i přes snahu za kratší konec. Po porážkách 1:4 v Praze a 1:4 v Ostravě se z postupu do čtvrtfinále radovali hráči z hlavního města.

.

Jako první vstoupili do bojů play off této sezony dorostenci Vítkovic, bohužel jejich účast ve vyřazovacích bojích neměla dlouhého trvání. Souboj osmého celku základní části s devátým měl ambice být nejvyrovnanější bitvou osmifinále Extraligy dorostu, ale stal se bohužel výsledkově jednoznačnou záležitostí hráčů Sparty. Pražanům stačily k postupu do čtvrtfinále dva zápasy.

Série na dvě výhry začala v pátek v Praze. První utkání bylo velice bohaté na střelecké příležitosti, brankáři Kogler a Vávra museli čelit dohromady celkem 83 střelám, Sparta měla 49 pokusů, Vítkovice 34. Rozhodla ale produktivita střelby. Pražané se ujali vedení v první třetině. Ostravané nedokázali zareagovat a v prostřední části přišlo ze strany domácích dvoubrankové navýšení skóre. Dramatizaci utkání mohlo přinést sníženi na 1:3 z vítkovického pohledu z hole Fasnera hned na úvod třetí třetiny, jenže Sparta se na vlastním ledě rozhodit nenechala. Ve 43. minutě přidal gólovou pojistku Netušil a rudí dotáhli utkání do vítězného konce.

Na ostravském ledě museli Vítkovičtí v krátké sérii čelit vyřazení, pouze výhra v odvetě by jim zachránila sezonu. Tíhu okamžiku si mladí modro-bílí uvědomovali. Jejich výkonu nechyběla bojovnost a odhodlání. První třetina byla bezbranková a téměř dvě stovky diváků v OSTRAVAR ARÉNĚ čekaly na gól až do 24. minuty. Byli to sparťané, kdo se zásluhou Žemličky ujali vedení. Vítkovice našly rychlou odpověď, do minuty srovnal Matějka a šance stále žila. Jenže bohužel Pražané si v přesilové hře ve 37. minutě vzali vedení zpět a už jej nepustili. Ve třetí třetině to bylo už jen buď a nebo a Sparta si za svou druhou výhrou a postupem šla. Ve 41. minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek Poláček, v 51. minutě vstřelil čtvrtý gól hostů Nestrašil.

Sparta výhrou ve dvou zápasech zpečetila postup do čtvrtfinále play off extraligy dorostu. Bohužel, pro vítkovické mladíky sezona po dvou nezdarech ve vyřazovacích bojích skončila.

Extraliga dorostu – osmifinále play off

10. 3.

HC Sparta Praha – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 9. Jakab (Hlinka, Malínek), 38. Poláček (Marton, Nestrašil), 40. Netušil (Nestrašil, Marton), 43. Netušil (Malínek, Žemlička) – 41. Fasner (Žídek, Fojtík). Rozhodčí: Kostourek, Pastier – Kettner, Žídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 49:34. Stav série: 1:0

HC Sparta Praha: Kogler – Malínek, Marton, Byakov, Cichoň, Hašek, Mack, Janský – Marek, Nestrašil, Novotný, Žemlička, Netušil, Jakab, Hlinka, Poláček, Trachta, Hrubý

HC VÍTKOVICE RIDERA: Vávra – Chaloupka, Zvejška, Glos, Fibigr, Man, Kisza, M. Fojtík – Glas, V. Fojtík, Muroň, Matějka, Žídek, Douda, Saxa, Hanák, Fasner, Nazad

12. 3.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Sparta Praha 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 25. Matějka (S. Glas, Saxa) – 24. Žemlička (Nestrašil, Hašek), 37. Poláček (Nestrašil, Žemlička), 42. Poláček (Marek, Hrubý), 52. Nestrašil (Žemlička, Netušil). Rozhodčí: Koziol, Kroček – Bartek, Klimek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 28:51. Konečný stav série: 0:2

HC VÍTKOVICE RIDERA: Vávra – Kisza, Zvejška, M. Fojtík, Man (C), Fibigr, Vincent Glos, Chaloupka – Hanák, Saxa, Douda, Žídek (A). Matějka (A), Muroň, S. Glas, Fasner, Nazad, V. Fojtík

HC Sparta Praha: Kogler – Mack, Marton (A), Janský, Hašek, Cichoň, Byakov, Malínek – Poláček (C), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Marek, Hrubý, Bolocan, Nestrašil