Dorostenci drží neporazitelnost dál. Junioři nehráli

Sobotní výhra nad Olomoucí zajistila dorostencům Vítkovic udržení neporazitelnosti. Čtyři zápasy, čtyři výhry, plný počet bodů, první místo ve skupině a skóre 19:8, taková je bilance úvodu nové sezony z pohledu vítkovického výběru do 18 let. Juniorka si vybrala nečekané volno poté, co ani České Budějovice, ani Salcburk nemohli z technických důvodů do Ostravy dorazit.

Jakkoli bude sezona Extraligy dorostu ještě dlouhá, je jasné, že její úvod hokejistům Vítkovic vyšel na jedničku. Po čtyřech zápasech mají na svém kontě plný počet bodů, velice pozitivní skóre 19:8 a vedou tabulku východní skupiny. Trenéři Darek Stránský a Jan Vavrečka samozřejmě krotí přehnanou euforii po prvních dvou soutěžních víkendech, nicméně je pravdou, že momentálně hrají jejich trenéři v dobré formě a mají sezonu dobře nastartovanou.

Po úvodním dvojutkání s Třincem a Zlínem pokračovali vítkovičtí dorostenci minulý čtvrtek a sobotu. Ve čtvrtek jeli do Vsetína, kde o výhře 5:2 rozhodli především v tříbrankové první periodě. Sobotní utkání hráli modro-bílí na vlastním ledě s Olomoucí, duel byl už značně vyrovnanější, ale produktivní výkon první formace zlomil výsledek na vítkovickou stranu a Ostravané na vlastním ledě uspěli 3:1.

ZÁPASY DOROSTU HC VÍTKOVICE RIDERA

Junioři o víkendu nesehráli jediný zápas. Původně plánované domácí dvojutkání s Českými Budějovicemi a Salcburkem bylo pro technické problémy na straně soupeřů odloženo. S Budějovicemi se modro-bílí nově utkají 19. října, náhradní termín duelu se Salcburkem bude oznámen dodatečně.

ZÁPASY JUNIORŮ HC VÍTKOVICE RIDERA

Ve třetím soutěžním týdnu čeká dorostence ve čtvrtek cesta do Přerova a v sobotu doma střetnutí se Šumperkem. Juniorka jede v pátek do Třince a v sobotu do Havířova k prvním venkovním zápasům sezony.